کد مطلب : 23642
رئیس جمهوری ارمنستان بار دیگر خواستار تشکیل دولت جدید شد
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۷
رئیس جمهوری ارمنستان بار دیگر خواستار تشکیل دولت جدید شد
آرمن سرکیسیان" رئیس جمهوری ارمنستان در دیدار با نمایندگان جامعه ارامنه ساکن روسیه در مسکو، تشکیل دولت وحدت ملی، برگزاری انتخابات پارلمانی و همه پرسی برای تغییر قانون اساسی این کشور را ضروری دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آرمن سرکیسیان" رئیس جمهوری ارمنستان روز گذشته در جریان سفر شخصی خود به مسکو و دیدار با نمایندگان جامعه ارامنه ساکن فدراسیون روسیه، بار دیگر تأکید کرد که تشکیل دولت وحدت ملی، برگزاری انتخابات پیش از موعد پارلمانی و انجام همه پرسی برای تغییر قانون اساسی ارمنستان ضروری است.
رئیس جمهوری ارمنستان در خصوص وضعیت پیش آمده در منطقه قره باغ کوهستانی، گفت: «در هر کشوری که چنین فاجعه بزرگی رخ داده باشد، تنها یک راه حل وجود دارد و آن این‌ است: دولتی که منجر به این شرایطی شده، باید کناره گیری کند.»
به گفته سرکیسیان، اگر یک سیاستمداری قدرتمند باشد، پس از این تغییرات، بار دیگر به قدرت خواهد رسید و اگر مردم از کسی رضایت نداشته باشند، کنار گذاشته می‌شود.
رئیس جمهوری ارمنستان ابراز عقیده کرد، دولت جدید وحدت ملی در کشور باید ظرف شش ماه تا یک سال قبل از انتخابات پارلمانی جدید کار کند و بر اساس نتایج این انتخابات، کابینه جدید از سوی نیروهای سیاسی تشکیل گردد که رأی کافی را مردم ارمنستان دریافت کرده باشند.
سرکیسیان تأکید کرد، قبل از چنین انتخاباتی، لازم است تا یک همه پرسی برای اصلاح قانون اساسی این کشور هم برگزار شود.
سفر آرمن سرکیسیان به مسکو از روز شنبه آغاز شد و وی همچنان در پایتخت روسیه بسر می‌برد.
اعتراضات در پایتخت ارمنستان، از شب 10 نوامبر (20 آبان ماه) و پس از امضای بیانیه سه‌جانبه نخست وزیر این کشور به همراه روسای جمهوری روسیه و آذربایجان در خصوص آتش‌بس در قره باغ آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
مخالفان توقف جنگ و موافقت مقامات ایروان با این توافقنامه، "نیکول پاشینیان" رئیس کابینه وزرای دولت ارمنستان را به تسلیم و خیانت به مردم متهم کرده و خواستار برکناری وی و برگزاری انتخابات پیش از موعد پارلمانی هستند.
 
 
Share/Save/Bookmark