کد مطلب : 20023
اعمال محدودیت انتقال برق در 23 منطقه تاجیکستان
سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۶
اعمال محدودیت انتقال برق در 23 منطقه تاجیکستان
همزمان با آبگیری سد نیروگاه در حال ساخت برق آبی راغون در 23 ناحیه تاجیکستان محدودیت انتقال برق اعمال شده است.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه اخبار، به غیر از ولایت بدخشان در بقیه مناطق تاجیکستان از جمله ولایت‌های ختلان و سغد تنها صبح و شب در ساعت‌های مشخص به خانه‌های اهالی برق منتقل می شود و در بقیه ساعات شبانه روز ساکنان برق ندارند.
انتقال برق اکنون برای ساکنان ناحیه‌های وحدت و رشت در روز 30 سپتامبر به مدت هفت ساعت، ناصرخسرو و شهرتوس هفت ساعت و30 دقیقه، فیض آباد، حصار، دیوشتیچ، جبار رسول اف، تاجیک آباد، مومن آباد و باختر هشت ساعت، ظفرآباد 8 ساعت و 30 دقیقه، خراسان و طویلدره 9 ساعت، قمسنگیر، نورآباد و وخش 10 ساعت، اشت، جامی و پنج بین 13 تا 15 ساعت محدود شده است.
بر اساس این گزارش حتی در شهر راغون محل ساخت نیروگاه برق آبی راغون مردم در این روز تنها 18 ساعت برق داشته اند.
مقامات شرکت دولتی برق تاجیک می گویند که به علت آبگیری سد نیروگاه راغون و به منظور بهره برداری از توربین نخست این نیروگاه در شانزدهم نوامبر امسال، محدودیت انتقال برق به برخی از مناطق این کشور ناگزیر است.
بر اساس این گزارش آب گیری سد این نیروگاه که بالاتر از نیروگاه برق آبی نارک واقع شده است کاهش ورود آب به سد نیروگاه نارک و ضرورت اعمال محدودیت انتقال برق را موجب می شود.
قبلا مدیر شرکت ایتالیایی Salini Impregilo مجری تکمیل طرح نیروگاه برق آبی راغون گفته بود که ماه نوامبر امسال نخستین توربین این نیروگاه به بهره برداری خواهد رسید.
در مجموع شش توربین هریک با ظرفیت تولید 600 مگاوات برق در نیروگاه برق آبی راغون نصب خواهد شد که زمینه تامین نیاز تاجیکستان به برق و صادرات آن به خارج را فراهم می کند
 
 
Share/Save/Bookmark