کد مطلب : 23093
ضمن تکذیب ارسال سلاح به ارمنستان
اردن هم سفیر آذربایجان را احضار کرد
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۶
اردن هم سفیر آذربایجان را احضار کرد
وزارت خارجه اردن ضمن احضار سفیر جمهوری آذربایجان، اخبار منتشر شده درباره ارسال سلاح برای ارمنستان را تکذیب کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، پس از آنکه وزارت خارجه آذربایجان روز دوشنبه سفیر اردن در باکو را احضار کرد، وزارت خارجه اردن هم در اقدامی متقابل سفیر آذربایجان در امان را احضار کرد.
وزارت خارجه اردن اعلام کرد که به سفیر آذربایجان تصریح کرده از بیانیه وزارت خارجه آذربایجان و احضار سفیر اردن متعجب است؛ در حالی که به سفیر اردن ابلاغ شده بود که این دیدار، نشستی برای گفتگو و مناقشه است، نه آنکه جلسه احضار باشد.
در اولین واکنش رسمی از جانب امان، وزارت خارجه اردن اعلام کرد آنچه که در مورد ارسال سلاح توسط این کشور به ارمنستان مطرح شده است، "ادعایی" بیش نیست.
طبق بیانیه وزارت خارجه اردن، مدیر بخش آسیا در وزارت خارجه به سفیر آذربایجان تصریح کرد، آنچه که منتشر شده، ممکن است مرتبط با فروش سلاح توسط شرکت‌های خصوصی باشد که از صنایع دفاعی اردن خریدهایی داشته‌اند.
این مسئول اردنی خاطرنشان کرد که بازار جهانی آزادی وجود دارد که در آن، شرکت‌های خصوصی در چارچوب ضوابط و قوانین جهانی فعالیت می‌کنند و اردن همواره به قانون و تعهدات بین المللی پایبند است.
وی بر عمیق بودن روابط اردن با آذربایجان و اهتمام برای توسعه این روابط و ادامه رایزنی‌ها و هماهنگی‌ها در راستای خدمت‌رساندن به منافع و مسائل مشترک در رهگذر تحقق ثبات و امنیت تاکید کرد.
وزارت خارجه آذربایجان اعلام کرده بود که اقدام اردن در فروش سلاح به ارمنستان در زمانی که این کشور حملاتی به خاک آذربایجان داشته است، واکنش‌های منفی در افکار عمومی آذربایجان به دنبال داشته است.
 
 
Share/Save/Bookmark