کد مطلب : 22193
مشاور اردوغان: لیبی بخشی از مسؤولیت‌های ترکیه است
چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴
مشاور اردوغان: لیبی بخشی از مسؤولیت‌های ترکیه است
در پی امضای توافق‌نامه‌های متعدد توسط آنکارا و دولت توافق ملی لیبی، مشاور رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد، لیبی جزو مسؤولیت‌های ترکیه است.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الیوم السابع، یاسین اوکتای، مشاور رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد، براساس یادداشت تفاهم امضا شده میان اردوغان و فایز السراج، نخست وزیر دولت توافق ملی لیبی، این کشور جزو مسؤولیت‌های ترکیه است.
وی گفت: دولت توافق ملی لیبی نماینده مشروع ملت این کشور است و مابقی نماینده لیبی نیستند و کسانی که آنها را به رسمیت می‌شناسند مرتکب جنایت می‌شوند. ما در حال حاضر در جایگاهی هستیم که می‌دانیم چه کسی بر حق و چه کسی بر باطل است.
اوکتای افزود، برای ترکیه هیچ چیزی مهم نیست و تنها به دنبال منافع خودش است و دولت مستقر در طرابلس نیز در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است.
دولت توافق ملی لیبی و ترکیه اخیرا در جریان دیدار السراج و اردوغان دو توافقنامه یکی درباره همکاری‌های امنیتی و دیگری در حوزه دریایی به امضا رساندند. هنوز هیچ‌یک از دو طرف جزئیات توافق‌های مذکور را اعلام نکرده‌اند و ترکیه نیز بیان نکرده که محل تلاقی مرزهای دریایی میان این کشور و لیبی کجاست اما عملیات کاوش آنکارا خشم قبرس، یونان و اتحادیه اروپا را برانگیخته است.
 
 
Share/Save/Bookmark