کد مطلب : 21833
توجه صندوق بین المللی پول به نیروگاه راغون در تاجیکستان
يکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۹
توجه صندوق بین المللی پول به نیروگاه راغون در تاجیکستان
مقامات صندوق بین المللی پول با وزیر انرژی و ذخایرآب تاجیکستان در دوشنبه دیدار و درباره مسایل مالی نیروگاه برق آبی راغون بحث و تبادل نظر کردند.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از آسیا پلوس، پادامجا هندوال نماینده صندوق بین المللی پول در دیدار با عثمان علی عثمان زاده  وزیر انرژی و ذخایرآب تاجیکستان موضوع سرمایه  گذاری دولت دوشنبه در ادامه ساخت  نیروگاه راغون، بازارهای احتمالی فروش برق آن، میزان درآمد حاصل از فروش برق این نیروگاه و شفاف سازی درباره واریز شدن این درآمد به  بودجه حکومت و اوضاع  شرکت ورشکست شده برق  تاجیک  را بررسی کردند.
گفته می شود که موضوع احتمال اختصاص وام  جدید ازسوی صندوق بین المللی پول به تاجیکستان به توضیحات طرف دوشنبه  در این موارد بستگی خواهد داشت.
این در حالی است که مذاکرات مقامات بانک ملی تاجیکستان با صندوق بین المللی پول برای جذب 500 میلیون دلار کمک این نهاد بین المللی وارد سال هفتم شده است.
گفته می شود که به دلیل طولانی شدن این گفت وگوها طرف تاجیکستان درخواست کرده است که صندوق بین المللی پول دستکم 300 میلون دلار وام به این کشور اختصاص دهد.
اما صندوق بین المللی پول برای ارائه  کمکهای مالی به تاجیکستان شرط هایی چون اعطای تسهیلات بیشتر به بخش خصوصی، اصلاح نظام بانکی، تامین رشد اقتصادی با اجرای برنامه اشتغالزایی، تصفیه حساب بانک‌های بحران زده با مشتریان و کاهش فقر را مطرح کرده است. 
این نهاد مالی بین المللی درسال 2012 کمک 160 میلیون دلاری به تاجیکستان اختصاص داده بود.
 
 
Share/Save/Bookmark