کد مطلب : 23967
پوتین خواستار حل و فصل اوضاع ارمنستان در چارچوب قانون شد
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳
پوتین خواستار حل و فصل اوضاع ارمنستان در چارچوب قانون شد
سخنگوی کرملین اعلام کرد، رئیس جمهور روسیه در گفت‌وگوی تلفنی خود با نخست وزیر ارمنستان، بر لزوم خویشتن داری طرفین و حل و فصل اوضاع در این جمهوری، صرفاً در چارچوب قانون اساسی ارمنستان تأکید کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دیمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه ظهر روز (جمعه) در جمع خبرنگاران اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، در جریان مذاکره تلفنی با "نیکول پاشینیان" نخست وزیر ارمنستان، بر لزوم حل و فصل وضعیت بحرانی بوجود آمده در این کشور، تنها در چارچوب قوانین ملی ارمنستان تأکید کرد.
سخنگوی کرملین در تفسیر خبر منتشره در سایت رسمی دولت ارمنستان، درباره اینکه گویا رئیس جمهوری روسیه از دولت قانونی پاشینیان حمایت کرده است، گفت: «اگر با دقت به متن منتشره از سوی کرملین درباره محتوای مذاکرات انجام شده توجه داشته باشید، این عبارت دقیقاً به چشم می‌خورد که ولادیمیر پوتین خواستار حل و فصل مشکلات تنها در چارچوب قانون اساسی ارمنستان شد.»   
پسکوف یادآور شد که در بیانیه کرملین در پایان مذاکرات رهبران دو کشور، موضوع رایزنی بطور کامل مشخص است و اطلاعات در این باره منتشر شده است.
پوتین و پاشینیان پنج‌شنبه شب در مکالمه‌ای تلفنی به ابتکارعمل طرف ارمنستانی، اوضاع در ین جمهوری را بررسی کردند. رئیس جمهوری روسیه، حفظ نظم و امنیت در ارمنستان و حل و فصل مشکلات صرفاً در چارچوب قانون را خواستار شد. ولادیمیر پوتین همچنین از همه طرفین خواست تا خویشتن داری از خود نشان داده و از طریق مذاکره، اختلافات را حل و فصل کنند.
لازم به یادآوری است که روز (پنج‌شنبه) "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه و "سرگئی شایگو" وزیر دفاع این کشور نیز در جریان مذاکراتی تلفنی با همتایان ارمنستانی خود، وضعیت بوجود آمده در این کشور را مورد بررسی قرار دادند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵