کد مطلب : 21527
نخستین تصاویر از رئیس جمهور ترکمنستان پس از شایعه مرگش منتشر شد
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۸
نخستین تصاویر از رئیس جمهور ترکمنستان پس از شایعه مرگش منتشر شد
تلویزیون دولتی ترکمنستان تصاویری از حضور قربانقلی بردی محمداف که هم اکنون در تعطیلات تابستانی به سر می‌برد منتشر کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از AKIpress، پس از پخش شایعه مرگ قربانقلی بردی محمداف رئیس جمهور ترکمنستان، شبکه تلویزیونی دولتی ترکمن تی وی تصاویری از حضور بردی محمداف در تعطیلات تابستانی پخش کرد.
در ویدئوی منتشر شده، رئیس جمهور ترکمنستان در حال دوچرخه سواری، بدن سازی، تیراندازی، سوارکاری، اتومبیل رانی و نوازندگی گیتار است.
 
 
عدم حضور قربانقلی بردی محمداف در انظار عمومی از تاریخ 5 ژوئیه حتی در زمان سفر فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارحی اتحادیه اروپا به عشق آباد در تاریخ 6 ژوئیه گمانه زنی هایی را درباره وضعیت سلامتی وی دامن زد.
بخش مطبوعاتی ریاست جمهوری ترکمنستان روز دوشنبه 15 ژوئیه اعلام کرد که بردی محداف به تعطیلات رفته است.
در تاریخ 20 ژوئیه یک کانال تلگرامی گزارش داد که بردی محمداف مرده است. پس از این خبر، اصلان روبایف رئیس مرکز مانیتورینگ مسائل اوراسیا واقع در مسکو تایید می‌کند که بردی محمداف کمی پس از رفتن به تعطیلات فوت کرده است.
سپس اصلان روبایف این خبر را در اختیار رسانه های اصلی روسیه قرار می دهد و این امر باعث پوشش خبری شدید این ماجرا می شود. اما به سرعت سفارتخانه‌های این کشور در قرقیزستان و روسیه این شایعات را تکذیب کردند. چند روز پیش نیز اعلام شد تعدادی از افراد درگیر در انتشار این شایعه از سوی مقامات ترکمنی بازداشت شده اند.
 
 
Share/Save/Bookmark