کد مطلب : 17577
اظهارات آتامبایف در خصوص تامین امنیت در انتخابات ریاست جمهوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۷
به گزارش دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری قرقیزستان، «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان مورخه 10مهرماه96 در جلسه شورای امنیت در مورد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت باید صلح و امنیت شهروندان را در زمان انتخابات تأمین کند.
آتامبایف با اشاره به ‌اینکه نهادهای اجرای قانون باید برای تأمین نظم اجتماعی و امنیت در رقابت‌های ریاست جمهوری تمام اقدامات لازم را اتخاذ نمایند، اظهار داشت: دولت باید شرایط لازم را برای رأی دهی آزاد ایجاد کنند و در این دوره زمانی بسیار حساس و مهم باید صلح و امنیت شهروندان را تأمین کنیم.
وی ادامه داد: در صورت شناسایی تلاش‌های مخرب باید افراد مرتبط را تحت تعقیب قانونی قرار داد.
در این جلسه مقامات بلند پایه دولتی از جمله «ساپار عیسی‌کاف» نخست وزیر، «چینی‌باف تورسون بیک اف» رئیس پارلمان، «تمیر جمعه‌قادراف» دبیر شورای امنیت قرقیزستان حضور داشتند.
این مقامات در مورد اوضاع داخلی کشور در زمان تبلیغات ریاست جمهوری و انجام اقدامات لازم در جهت برگزاری انتخابات از جمله تأمین امنیت ملی گزارش دادند.
آنان تأکید داشتند که تأمین امنیت ملی با در نظر گرفتن دستگیری «قانات عیسی‌یف» نماینده پارلمان به اتهام تلاش برای کودتا تقویت شد.
30 سپتامبر سال جاری قانات عیسی‌یف رهبر حزب «قرقیزستان» و طرفدار «اموربیک بابان‌اف» نخست وزیر اسبق و نامزد انتخابات ریاست جمهوری به اتهام تلاش‌ برای کودتا دستگیر شد.
انتخابات ریاست جمهوری قرقیزستان 15 اکتبر سال جاری برگزار می‌شود.
 
Share/Save/Bookmark