کد مطلب : 17667
جروزالیم پست خبر داد؛
ایران محور مذکرات وزیر دفاع روسیه با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۸
وزیر دفاع روسیه که به سرزمین های اشغالی سفر کرده امروز سه شنبه با نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار می کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالیم پست، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه امروز سه شنبه با «بنیامین نتانیاهو» دیدار می کند. محور اصلی گفتگوهای شویگو و نتانیاهو ایران خواهد بود.
شویگو روز گذشته با «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دیدار و گفتگو کرده بود.
بنیامین نتانیاهو اواسط تابستان به بندر سوچی روسیه رفت و در دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در مورد «خطرات حضور فزاینده نظامی ایران و همپیمانان ایران در سوریه» گفتگو کرد و نسبت به انتقال جنگ‌افزار ایرانی برای حزب‌الله از خاک روسیه هشدار داد.
علاوه بر این موضوع، مدت هاست که رژیم صهیونیستی مدت هاست که به بهانه های مختلف سعی در متقاعد کردن روسیه و آمریکا برای کاهش نقش ایران در سوریه است.
نخست‌وزیر اسرائیل تأکید کرده که از هماهنگی کشورش با روسیه بر سر مسائل مرتبط با سوریه راضی است.
روزنامه جروزالیم پست نوشته که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه، سرگئی شویگو را چند روز پیش از دیدار کاری آویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسرائیل از آمریکا راهی اسرائیل کرده است.
بر اساس این گزارش، قرار است ولیبرمن در روزهای آینده در واشنگتن با همتای آمریکایی خود ژنرال جیمز ماتیس در مورد ایران و دیگر مسائل مهم منطقه گفتگو کند.
به نوشته جروزالم پست، ادامه همکاری روسیه و اسرائیل در ارتباط با سوریه و مقابله با «انتقال جنگ‌افزار پیشرفته ایرانی برای حزب‌الله از طریق سوریه» از موضوع‌های مهمی است که در ملاقات‌های نخست‌وزیر و وزیر جنگ اسرائیل با ژنرال شویگو مطرح می‌شود.
اما برخی تحلیلگران رسانه‌های اسرائیل نیز سفر وزیر دفاع روسیه به اسرائیل را با تحولات منطقه، از جمله سیاست‌های اسرائیل در ارتباط با لبنان تعبیر کرده‌اند.
عاموس هرئل مفسر روزنامه هاآرتص بعید ندانسته که در هر جنگ بعدی میان اسرائیل با حزب‌الله در لبنان، روسیه نیز وارد کارزار شود.
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز هفته گذشته مدعی شد که ارتش لبنان و حزب‌الله در یکدیگر ادغام شده‌اند و در واقع، حزب‌الله بر ارتش لبنان مسلط شده است.
اما سفیر آمریکا در لبنان اظهارات وزیر جنگ اسرائیل را رد کرد و بر ادامه حمایت نظامی واشنگتن از ارتش لبنان تأکید کرد
 
 
Share/Save/Bookmark