کد مطلب : 16677
رؤسای جمهور ترکمنستان و تاجیکستان اقدام تروریستی «کابل» را محکوم کردند
پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۰
رؤسای جمهور ترکمنستان و تاجیکستان در پیام‌های جداگانه به رئیس جمهور افغانستان اقدام تروریستی روز گذشته «کابل» که باعث زحمی و کشته شدن تعداد زیادی از مردم بی‌گناه شده را محکوم کردند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، «قربانقلی بردی‏‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان و «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان در پیام‌هایی جداگانه به «محمد اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان اقدام تروریستی روز گذشته «کابل» که باعث زخمی و کشته شدن تعداد زیادی از مردم بی‌گناه شده را محکوم کردند.
در پیام بردی‏‌محمداف آمده است: «عشق‏‌آباد» مخالف تروریسم و افراط‌گرایی به هر شکل آن بوده و از اقدامات مجامع جهانی در زمینه مقابله با این پدیده شوم و ریشه کنی آن، حمایت می‏‌کند.
رئیس جمهور ترکمنستان در بخش دیگر این پیام ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی، مراتب تسلیت و هم‌دردی دولت و مردم این کشور را به دولت و ملت افغانستان و هم‌چنین خانواده‌های قربانیان این واقعه بیان کرد.
رحمان نیز در پیام خود گفت: کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم عادی بر اثر این اقدام تروریستی، باعث غم و اندوه ملت تاجیک شده است.
رئیس جمهور تاجیکستان ضمن ابراز تسلیت به مردم افغانستان به خصوص نزدیکان قربانیان، شفای کامل همه مجروحان را آرزو کرده است.
روز گذشته انفجاری مهیب نزدیک سفارت‌خانه‌های خارجی و دفاتر سازمان‌های بین‌المللی در کابل، پایتخت افغانستان به وقوع پیوست که در نتیجه آن، دسته کم 80 نفر جان باخته و بیش از 350 نفر دیگر نیز زخمی شدند.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵