کد مطلب : 22904
رئیس سازمان دیانت ترکیه: مبارزه ما تا آزادی قدس ادامه خواهد یافت
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۳
رئیس سازمان دیانت ترکیه: مبارزه ما تا آزادی قدس ادامه خواهد یافت
رئیس سازمان امور دینی ترکیه بر تداوم مبارزه برای مساله قدس تا آزادی آن تأکید کرد.
 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، علی ارباش٬ رئیس سازمان امور دینی ترکیه در رابطه با مسئله فلسطین اعلام کرد: همه بدانند که مبارزه ما تا آزادی کامل قدس ادامه خواهد داشت.
بر اساس بیانیه‌ منتشر شده از سوی سازمان امور دینی ترکیه، ارباش که به صورت آنلاین در «نشست همبستگی با قدس و بیت المقدس» شرکت کرده بود‌٬ اظهار داشت: بیت المقدس یک ارزش جهانی است که شاهد عمیق ترین میراث و ماجراجویی تاریخی بشریت است. این شهر همچنین یکی از مهمترین میراث و حافظه تاریخی مسلمانان است و نمی‌توانند از آن چشم پوشی کنند.
وی تصریح کرد: اشغالگران قدس به این دلیل جرئت اشغال را یافته‌اند که جوامع اسلامی را پراکنده و ضعیف می‌بینند. بنابراین ما به عنوان مسلمان باید محاسبه عمیق و انتقاد از خود و ایفای نقش مثبت راه حل‌هایی را پیدا کنیم.
رئیس سازمان امور دینی ترکیه افزود: کسانی که فلسطین و بیت المقدس را اشغال کرده و جهان را به جنگ و آشفتگی کشانده‌اند، به هیچ یک از ارزش‌ها نظیر قانون، انصاف، وجدان، دموکراسی و حقوق بشر اهمیت نمی‌دهند. تنها راه حل این وضعیت اتحاد است.
وی همچنین تأکید کرد: باید اطلاعات دینی و تاریخی مربوط به فلسطین، بیت المقدس و مسجد الاقصی در برنامه‌های درسی و آموزشی کل جغرافیای اسلامی گنجانده شود. نهادهای مذهبی و سازمان‌های غیردولتی کشورها نیز برای تقویت آگاهی بیت المقدس باید فعالیت‌های مختلفی را اجرایی کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark