کد مطلب : 18954
ترکیه: به محض حل سیاسی بحران سوریه عفرین را ترک می‌کنیم
سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵
ترکیه: به محض حل سیاسی بحران سوریه عفرین را ترک می‌کنیم
معاون رئیس‌جمهور ترکیه تأکید کرد که "کشورش به تمامیت ارضی سوریه احترام می‌گذارد" و برای اشغال بخش‌هایی از آن تلاش نمی‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، بکر بوزداغ، معاون رئیس‌جمهور ترکیه گفت: ما به عنوان اشغالگر به سوریه نیامده‌ایم و برای ماندن در آنجا نیز نقشه نمی‌کشیم. ما به تمامیت ارضی سوریه احترام می‌گذاریم.
وی افزود: شهر عفرین را از وجود تروریست‌ها پاکسازی کردیم و به عملیات خنثی‌سازی بمب و مین ادامه می‌دهیم. سوریه اکنون شاهد خلأ در قدرت است و گروه‌های مختلف و مخالفی وجود دارند. قدرت در عفرین را به ساکنان محلی‌اش می‌دهیم تا خود امور زندگیشان را برعهده بگیرند.
بوزداغ تأکید کرد: مهم‌ترین مسئله درحال حاضر ایجاد راهکار سیاسی برای بحران سوریه و به محض رسیدن به این راهکار ما از آنجا عقب‌نشینی خواهیم کرد. حل بحران سوریه با راهکار نظامی ممکن نیست.
وی درباره واکنش مسکو و واشنگتن به گزارشات جدید درباره سلاح شیمیایی سوریه گفت: آنکارا به درگیری مستقیم میان روسیه و آمریکا در سوریه توجهی نمی‌کند.
بوزداغ خواهان انجام تحقیقات فراگیر و کاربردی درباره ادعاهای استفاده از سلاح شیمیایی در شهر دوما در ریف دمشق شد و تأکید کرد که نباید سوریه قربانی درگیری میان روسیه و آمریکا شود.
او گفت: تصاویر و ویدیوهایی وجود دارند که نشان می‌دهند از سلاح شیمیایی استفاده شده است. روسیه و آمریکا اظهارات متناقضی درباره این واقعه ایراد می‌کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵