کد مطلب : 19214
تحقیقات سازمان اطلاعات ترکیه درباره تلاش برای ترور اردوغان
يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۷
تحقیقات سازمان اطلاعات ترکیه درباره تلاش برای ترور اردوغان
سرویس‌های اطلاعاتی ترکیه و کشورهای حوزه بالکان تحقیقات مشترکی را درباره حمله برنامه‌ریزی شده علیه رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در جریان سفرش به بوسنی هرزگووین آغاز کرده‌اند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک منبع مطلع اعلام کرد اطلاعاتی از یک حمله احتمالی در جریان سفر اردوغان به بوسنی و هرزگوین که قرار است امروز (یکشنبه) انجام شود، به دست آمده است. این اطلاعات توسط سرویس‌های اطلاعاتی مقدونیه به دست آمده که به سرویس اطلاعات ترکیه داده شده است.
بکر بوزداغ، سخنگوی دولت ترکیه در پیامی در توئیتر نوشت: ما می‌دانیم برخی نگران هستند که ما چنین رهبر قدرتمندی داریم به همین دلیل می‌خواهند او را بکشند. همواره گزارش‌هایی درباره حملات تنظیم شده علیه وی وجود دارد اما رجب طیب اردوغان کسی نیست که از این تهدیدها بترسد و سیاست خود را تغییر دهد. کسانی که این مساله را تاکنون درک نکرده‌اند "احمق" هستند.
اردوغان در سال ۲۰۱۴ رئیس‌جمهور ترکیه شد و در انتخابات پیش‌رو که قرار است در ۲۴ ژوئن برگزار شود به عنوان کاندیدای حزب حاکم شرکت کرده است.
اوایل امسال سازمان اطلاعات ملی ترکیه با مشارکت سرویس اطلاعات کوزوو، شش فرد مرتبط با جنبش فتح‌الله گولن، روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه را بازداشت کردند.
براساس اعلام منابع اطلاعاتی، گزارش‌هایی به دست آمده که گروهی از شهروندان ترکیه به دنبال ترور اردوغان هستند.
همچنین سازمان اطلاعات کشورهای غربی نیز با واحدهای اطلاعاتی ترکیه تماس گرفته و درباره چنین تهدید مشابهی هشدار دادند اما هنوز زمان، محل، روش ترور مشخص نیست و تحقیقات در این باره ادامه دارد.
این خبر در حالی منتشر شده است که رئیس‌جمهوری ترکیه امروز یکشنبه کمپینی تبلیغاتی برای ترک‌های مهاجر به مناسبت انتخابات آتی مراسمی در سارایوو برگزار می‌کند.
براساس گزارش رسانه‌های بوسنی، انتظار می‌رود حدود ۲۰ هزار تن برای گردهمایی در بزرگترین ورزشگاه سارایوو حضور یابند. دو پرتره بزرگ از رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌ جمهوری ترکیه و مصطفی کمال آتاتورک، بنیانگذار جمهوری ترکیه نوین شنبه در آنجا قرار داده شده است.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵