کد مطلب : 18314
کمک 16/5 میلیون دلاری بانک جهانی به وادی زرافشان
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹
دولت تاجیکستان و بانک جهانی توافقنامه ارایه کمک مالی 16/5میلیون دلاری این نهاد را برای بهینه سازی شبکه های آبیاری زمین های کشاورزی وادی زرافشان در شمال این کشور، امضا کردند.
  به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سایت آسیا پلوس، «هدایت بیشاویج» رئیس دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در تاجیکستان در مراسم امضای این توافقنامه گفته است، هدف از این طرح بهبود کیفیت شبکه های آبیاری زمین های کشاورزی و تولید بیشتر محصولات کشاورزی و تامین امنیت غذایی ساکنان این منطقه است.
در حال حاضر از 40 درصد از زمین های کشاورزی وادی زرافشان به علت کهنه و فرسودگی تجهیزات آبیاری، محصولات کمی برداشت می شود که پاسخگوی نیاز فزاینده مردم شمال تاجیکستان به مواد غذایی نیست.
به این منظور و برای افزایش تولید محصولات کشاورزی باید تمامی پمپ های آبکش تعویض، کانال های آبیاری لایروبی و خطوط انتقال برق ترمیم و بازسازی شود.
«یان پترزالترز» رئیس دفتر نمایندگی بانک جهانی در تاجیکستان گفته است، اجرای این طرح می تواند موجب افزایش تولید محصولات کشاورزی و اشتغالزایی برای ساکنان وادی زرافشان و نیز کاهش میزان فقر شود.
وی تاکید کرده است، در حال حاضر در تاجیکستان 19 طرح با کمک مالی 615 میلیون دلاری بانک جهانی در حال عملیاتی شدن قرار دارد.
 
 
Share/Save/Bookmark