کد مطلب : 18404
قدیرف: پوتین از جهان اسلام حمایت می‌کند اما غربی‌ها تنها جنگ و ویرانی برای مسلمانان دارند
يکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۱
قدیرف: پوتین از جهان اسلام حمایت می‌کند اما غربی‌ها تنها جنگ و ویرانی برای مسلمانان دارند
رمضان قدیروف می‌گوید، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه "با حمایت از مسلمانان در این کشور و در سراسر جهان در مسیر درستی قرار گرفته است، این در حالی است که سیاست‌های غرب تنها برای کشورهای اسلامی جنگ و ویرانی به همراه دارد."
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رمضان قدیروف، رهبر چچن در پیامی در فضای مجازی در تلگرام از پوتین به خاطر "حمایتش از مسلمانان چچن" قدردانی کرد.
وی گفت: پوتین وعده خود را برای حمایت از آزادی بیان و برابری در میان ملت روسیه به خوبی اجرا می‌کند. اینگونه سیاست‌ها بار دیگر اثبات می‌کند که فدراسیون روسیه یک شریک قابل اعتماد برای همه کشورهای مسلمان است.
چچن یکی از جمهوری‌های موجود در چارچوب فدراسیون روسیه است که رهبر آن پس از انتخاب توسط مردم باید از سوی "رئیس جمهور فدراسیون روسیه" که اکنون پوتین است، تایید شود.
رهبر چچن اضافه کرد: ولادیمیر پوتین نه تنها در حرف بلکه در عمل نیز ثابت کرده است که وعده‌هایش را به طور کامل اجرا می‌کند. این در حالی است که آمریکا و متحدانشان تنها برای جهان اسلام جنگ و ویرانی به بار آورده‌اند. روسیه به طور مستمر از منافع کشورهای مسلمان حمایت می‌کند.
قدیروف در این اظهارات به وعده پوتین در سال 2005 اشاره می‌کند که در آن زمان پوتین در سخنرانی خود در پارلمان چچن وعده داد که از همه مسلمانان در روسیه و در سراسر جهان حمایت می‌کند.
همچنین قدیروف در پیام خود به دیدار اخیر پوتین با نمایندگان روحانیون مسلمان در شهر کازان اشاره کرد.
پوتین در این دیدار گفت که مقامات روسیه از آموزش‌ دروس اسلامی در دانشگاه‌های بزرگ و دیگر مراکز آموزشی حمایت می‌کند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵