کد مطلب : 23741
تأکید مخالفان در ارمنستان بر برکناری پاشینیان و لغو حکومت نظامی
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۳
تأکید مخالفان در ارمنستان بر برکناری پاشینیان و لغو حکومت نظامی
طرفداران مخالفان در ارمنستان روز سه‌شنبه با تجمع در مقابل ساختمان دولت و دادستانی کل، بر خواست خود درباره برکناری نخست وزیر و همچنین لزوم لغو وضعیت نظامی اعلام شده در کشور تأکید کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، در جریان تجمع اعتراض آمیز روز گذشته (سه‌شنبه) در مقابل ساختمان دولت، فراکسیون‌های مخالف در پارلمان ارمنستان پیشنهاد کردند تا جلسه فوق العاده ابینه وزرا برای لغو وضعیت نظامی در این کشور برگزار شود.
به عقیده مخالفان، مقامات ایروان تنها به منظور محدود کردن اقدامات اعتراض آمیز مردمی، به طور تصنعی لغو وضعیت نظامی در ارمنستان را به تأخیر می‌اندازند و تصمیم دولت برای لغو این حکم، آخرین فرصت آنها برای نجات اعتبار و آینده آنها در کشور خواهد بود.
لغو وضعیت نظامی به مخالفان این امکان را می دهد تا روند برکناری "نیکول پاشینیان" نخست وزیر را آغاز کرده و بدون هیچ مانعی اعتراضات خیابانی برگزار کنند.
معترضین مخالف که همچنان بر خواسته خویش در خصوص لزوم استعفای نخست وزیر ارمنستان اصرار دارند، روز گذشته همچنین چادرهایی را در میدان جمهوری ایروان برپا کردند و قصد دارند بطور شبانه روزی در مقابل ساختمان دولت تجمع کنند.
معترضین روز سه‌شنبه در ایروان ساختمان‌های دولت و دادستانی کل ارمنستان را در محاصره خود گرفتند. بر اساس آخرین اطلاعات، برخوردی بین مخالفان و مأموران اجرای قانون بوجود نیامد و هر دو طرف با خویشتن داری رفتار کردند.
اعتراضات در ارمنستان پس از امضای پیمان سه‌جانبه درباره توقف جنگ در قره باغ کوهستانی، از 10 نوامبر (20 آبان ماه) آغاز شده و بطور مستمر، البته نه به گستردگی روزهای نخست، همچنان ادامه دارد.
 
 
Share/Save/Bookmark