کد مطلب : 17621
اوشاکوف: راه حل پیشنهادی مسکو برای حل بحران کره شمالی روی میز است
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰
اوشاکوف: راه حل پیشنهادی مسکو برای حل بحران کره شمالی روی میز است
دستیار رئیس جمهور روسیه با اشاره به اینکه طرح پیشنهادی مشترک چین و روسیه برای حل بحران در شبه جزیره کره هنوز روی میز است، از جامعه جهانی خواست تا آن را مورد بررسی قرار دهند.
به گزارش اسپوتنیک، «یوری اوشاکوف» دستیار رئیس جمهوری روسیه بار دیگر از جامعه جهانی خواست تا به پیشنهاد مطرح شده مشترک از سوی روسیه و چین در خصوص حل بحران کره شمالی که پیشتر توسط آمریکا رد شده بود، رسیدگی کرده و آن را مورد بررسی قرار دهند.
بر اساس این گزارش، اوشاکوف گفت: موضع ما یعنی فراخواندن (طرف ها) به آرامش و راه حل دیپلماتیک که ابتکار عمل ما و همکاران چینی مان در مورد این مساله (بحران شبه جزیره کره) بوده روی میز باقی مانده است. رئیس جمهور (روسیه) بارها آن را تکرار کرده و این موضوع را یادآور شده است.
لازم به ذکر است اشاره اوشاکوف به طرح پیشنهادی مسکو و پکن برای حل بحران در شبه جزیره کره بوده که «انجماد دوگانه» نام دارد.
بر اساس این طرح، مسکو پیشنهاد می کند که پیونگ یانگ دست از فعالیتهای هسته ای خود بکشد و در عوض آمریکا نیز انجام تمرینات و مانورهای نظامی در شبه جزیره کره را متوقف سازد. طرحی که واشنگتن آن را نپذیرفته و البته کره شمالی نیز واکنشی رسمی به آن نشان نداده است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز هفته گذشته در خصوص مذاکره با کره شمالی گفت «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا وقت خود را برای گفتگو با مرد موشکی (کیم جونگ اون) تلف می کند
 
 
Share/Save/Bookmark