کد مطلب : 22256
اردوغان: مولداوی مدارس فتو را به بنیاد معارف ترکیه واگذار کند
سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
اردوغان: مولداوی مدارس فتو را به بنیاد معارف ترکیه واگذار کند
رئیس جمهوری ترکیه در یک نشست خبری مشترک با همتای مولداویایی خود در آنکارا گفت، انتظار می‌رود مولداوی مدارس وابسته به فتو را به بنیاد معارف کشور واگذار کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه عصر دوشنبه پس از دیدار با ایگور دودون، همتای مولداویایی خود در آنکارا در یک نشست خبری مشترک اظهار کرد: از حمایت مقامات مولداوی بابت استرداد افراد وابسته به "گروه تروریستی" فتو به ترکیه قدردانی می‌کنم. 
وی افزود: انتظار داریم مدارس وابسته به این گروه در مولداوی نیز به بنیاد معارف ترکیه واگذار شوند.
اردوغان تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش مولداوی گام‌های مهم و مشترکی را در راستای واگذاری مدارس فتو به بنیاد معارف ترکیه خواهند برداشت.
ایگور دودون، رئیس جمهور مولداوی دوشنبه طی یک سفر رسمی وارد آنکارا شد و از سوی رجب طیب اردوغان مورد استقبال قرار گرفت. 
همچنین سران دو کشور در مراسم امضای چندین توافقنامه دوجانبه شورای همکاری راهبردی سطح بالا میان دو کشور شرکت کردند.
رئیس جمهوری مولداوی نیز پس از دیدار با رجب طیب اردوغان در یک نشست خبری مشترک بر لزوم گسترش همکاری‌های دو جانبه در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.
وی اظهار کرد: ما معتقدیم که ترکیه همکار استراتژیک دولت مولداوی در بسیاری از زمینه‌هاست.
دودون در ادامه افزود: تاکنون ۷۲ توافقنامه بین دو کشور به امضا رسیده است. امیدواریم که چهار توافقنامه امضا شده در روز دوشنبه نیز توسط دولت‌های هر دو کشور تصویب شوند. همکاری بسیار خوبی بین دو کشور به ویژه در زمینه اقتصاد و تجارت داریم.
رئیس جمهوری مولداوی تصریح کرد: در تجارت دو جانبه رشد چشمگیری وجود دارد. ما انتظار داریم روابط تجاری تقویت شوند. بیش از ۱۳۰۰ سرمایه گذار ترک در کیشیناو فعالیت می‌کنند. آماده هستیم تا در زمینه‌های مختلف پشتیبانی لازم را به سرمایه گذاران ترکیه ارائه دهیم. امکانات و زیر ساخت‌های ورزشی در کشور ما سال آینده با حمایت سرمایه گذاران ترکیه آغاز به کار می‌کند.
وی همچنین تاکید کرد: تیکا نیز فعالیت‌های بشردوستانه بسیاری انجام می‌دهد. برای اجرای صدها پروژه اجتماعی در کشورمان در سال‌های اخیر تشکر می‌کنیم. امیدوارم همکاری ما در سایر پروژه‌ها سال آینده نیز ادامه یابد
 
 
Share/Save/Bookmark