کد مطلب : 3426
دیدار سفیر روسیه با آیت‌الله نوری همدانی
چهارشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۱۶

ايسنا، آيت الله نوري همداني در ديدار سفير روسيه درايران با قدرداني از مهمان نوازي مردم روسيه در سفر اخير خود به اين کشورگفت: اسلام ديني جهان شمول وبراي تمام ملت‌هاي جهان است، و مشکلاتي که امروز در دنيا به وجود آمده است اسلام پاسخگوي آنها است.
وي با بيان اين که در هر زمان و مکاني مساله جديدي که پيش مي‌آيد روش خاصي پيدا مي‌کند افزود: اسلام در هرزمان و مکان قادر است به اين نيازها پاسخ دهد و بر اساس آن روش وراه حل ارائه كند.

اين مرجع تقليد با اشاره به اعتراض مردم به نظام سرمايه داري غرب، تصريح کرد: امروز مشکل در کشورهاي عربي سياسي است اما غربي‌ها با مشکلات اقتصادي دست وپنجه نرم مي‌کنند که اسلام قادر است آنها را نجات دهد.

وي تاکيد کرد: نظام سرمايه داري غرب چاره اي جز تسليم در برابر اسلام ندارد تا راهنمايي‌هاي اسلامي را در اقتصاد قبول کند.

آيت الله نوري همداني با اشاره به نامه حضرت امام (ره)به گورباچوف، خاطرنشان کرد: امام به وي گفتند مشکل شما اقتصادي نيست و نظام و رژيم شما مشکل آفرين است اگر به اسلام روي آوريد اسلام مشکل شما را حل مي‌کند.

وي با بيان اين که متاسفانه در کشورهاي عربي برخي‌ها بر خلاف آموزه‌هاي اسلام گام برمي دارند ادامه داد: عربستان بحرين قطر و... سرسپرده آمريکا و استکبار هستند.

اين مرجع تقليد ادامه داد: حکام کشورهار عربي و سلاطين، در جهان اسلام مشکل آفرين هستند، حساب مردم اين بايد از دولتمردان نشان جدا کرد،

آيت الله نوري همداني به نقش‌هاي دشمنان براي نابودي مقاومت اشاره کرد وگفت: سوريه به عنوان يک دولت که از نظر استراتژيکي بسيار مهم است، از سويي در مقابل رژيم صهيونيستي ايستاده و از سويي ديگر از مقاومت حمايت مي‌کند، استکبار مي‌خواهد اينها را از ما جدا کند اگر واقعا اينها دلشان براي مسلمانان مي‌سوزد چرا راجع به تحولات ساير کشورها حرفي نمي‌زنند.

وي با بيان اين که اسلام ناب، آن چيزي است که پيامبر اسلام(ص) بيان کرده اند وشعبه ديگري ندارد اظهاركرد: مفتي مصر گفته بهترين برنامه اداره زندگي بشر، نامه حضرت علي (ع) به مالک اشتر است و اکنون اين نامه به عنوان منشوري جامع در سازمان ملل نگهداري مي‌شود.

وي ضمن هشدار به فعاليت وهابيون افزود: عربستان حامي وهابيون است، کشتارهايي که در کشورهاي مختلف اسلامي صورت مي‌گيرد صحنه گردان آن وهابيون افراطي هستند.

آيت الله نوري همداني در ادامه با تاکيد براينکه بايد در برابر بيداري جهاني مراقب باشيم و اجازه ندهيم دشمنان بهره برداري خود را از اين مساله کنند، گفت: ما بايد در اين شرايط بيدار و متحد باشيم که مبادا دوباره استکبار و غرب از اين جريان‌ها به نفع خود استفاده کند.

وي با اشاره به ترفندهاي استکبار براي جدايي کشورهاي اسلامي افزود: يکي از ترفندهاي غرب اين بود که اسلام را چند قسمت کنند، اسلام طالباني، آمريکايي و انواع مذاهب و مسلک‌ها را ايجاد کردند تا بين مسلمانان اختلاف بيندازند و برخي را تحت سيطره قرار دهند.

وي با تاکيد بر اين که اسلام يکي بيشتر نيست يادآورشد: البته مشکلاتي در سر راه انقلاب‌هاي منطقه ازجمله مصر وجود دارد که بايد مراقب باشند تا دشمنان انقلاب شان را مصادره نکنند.

اين مرجع تقليد بابيان اين که معتقديم آينده افق روشني را نويد مي‌دهد گفت: در نهايت حق غالب خواهد شد و هيچ گاه شاه بحرين وامثال او نمي‌توانند بر کشورهاي اسلامي حکومت کنند، کسي که با آدمکشي و خشونت پيش بيايد نخواهد توانست حکومت كند.

وي تاکيد کرد: نظير پيروزي‌هاي مصر را در عربستان و ساير کشورهايي که آل‌ها در آنجا حکومت مي‌کنند به زودي مشاهده خواهيم کرد.

آيت‌الله نوري همداني در پايان خطاب به سفير روسيه که اميدواريم رفت و آمد ما و شما هميشه برقرار باشد، تصريح کرد: هر حکومتي که راه خونريزي را در پيش گرفت رفتني است، همان گونه که حکومت رژيم پهلوي در ايران و امثال ديکتاتورهاي سفاک دچار سقوط شدند ما اين روز را نزديک مي‌بينيم.

Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵