کد مطلب : 23641
اسلوتسکی: روسیه ترور دانشمند هسته‌ای ایران را محکوم می‌کند
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۶
اسلوتسکی: روسیه ترور دانشمند هسته‌ای ایران را محکوم می‌کند
رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه تأکید کرد: ترور دانشمند هسته‌ای "محسن فخری زاده"، یک حمله تروریستی است که با هدف تحریک ایران و افزایش تنش در منطقه صورت گرفته و روسیه این جنایت را محکوم می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "لئونید اسلوتسکی" رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه اعلام کرد که ترور "محسن فخری زاده" دانشمند هسته‌ای ایران، اقدامی تروریستی و با هدف تحریک مقامات تهران است و روسیه این جنایت را محکوم می‌کند.
این مقام بلندپایه پارلمانی روسیه در پیام توئیتری خود نوشت: «ترور محسن فخری زاده فیزیکدان برجسته ایرانی، به واقع یک حمله تروریستی بود که هدف آن تحریک دوباره مقامات تهران است. در شرایط کنون بسیار اهمیت دارد که از افزایش تنش در منطقه جلوگیری شود.»
اسلوتسکی همچنین تأکید کردد: «دولت فدراسیون روسیه این ترور، هر کسی که مرتکب آن شده باشد، را به شت محکوم کرده و با دولت جمهوری اسلامی ایران و خانواده فخری زاده ابراز همدردی می‌کند.»
پیش از این، دو سناتور بلندپایه روس هم ابراز عقیده کرده‌ بودند که هدف از ترور دانشمند هسته‌ای ایرانی،  تحریک ایران و افزایش تنش‌ها و ایجاد شرایط برای اجرای سناریوی نظامی بود و این حادثه می‌تواند بهانه‌ای برای اقدام نظامی آمریکا در منطقه شود، ولی مسلماً ایران علاقه‌ای به راه اندازی جنگ ندارد.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵