کد مطلب : 21751
راهپیمایی کردها در ۱۲ شهر ترکیه علیه پ.ک.ک
يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۷
راهپیمایی کردها در ۱۲ شهر ترکیه علیه پ.ک.ک
تحصن مادران در دیاربکر و راهپیمایی‌های اخیر٬ اندک اندک زمینه تعطیل کردن حزب دموکراتیک خلق‌ها را فراهم می‌کند.
 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه ملیت٬ کشته شدن 7 روستایی غیرنظامی بر اثر مین‌گذاری پ.ک.ک بر سر راه روستاییان٬ خشم و واکنش تند مقامات و مردم ترکیه را به دنبال آورد و دیروز در 12 شهر کردنشین این کشور از جمله در آگری٬ ماردین٬ الازغ٬ درسیم یا تونجلی٬ حکاری و وان٬ راهپیمایان با سردادن شعار نابود باد پ.ک.ک و حمل پرچم‌های ترکیه٬ خشم خود را به ناآرامی‌های اخیر نشان دادند.
همزمان با انتشار خبر راهپیمایی‌های اعتراض آمیز کردها علیه سران پ.ک.ک٬ دیروز در شهر وان٬ نیروهای پلیس ویژه به منازل 23 نفر از مسئولین نهادهای اقماری پ.ک.ک یورش برده و آنان را دستگیر کردند و بعد از بازجویی‌های اولیه و انتقال به دادسرا٬ 6 تن از این افراد به جرم حمایت مستقیم از ترور و عضویت در گروه تروریستی٬ روانه زندان شدند و در درگیری بین نظامیان ترکیه و شاخه نظامی پ.ک.ک در کوهستان‌های مرزی وان نیز 5 تن از افراد پ.ک.ک کشته شدند.
در همین حال٬ تحصن 32 مادر کُرد در بر ابر ساختمان حزب دموکراتیک خلق‌ها در شهر دیاربکر همچنان ادامه دارد. آنان معتقدند که مسئولین این حزب٬ فرزندانشان را سازماندهی کرده و آنان را برای عضویت در شاخه نظامی پ.ک.ک به کوهستان‌های شمال عراق فرستاده‌اند. تاکنون علاوه بر وزیر خانواده و وزیر کشور ترکیه٬ ده‌ها تن از فعالان سیاسی٬ فرهنگی٬ هنرمندان٬ بازیگران٬ وکلای مدافع و نهادهای مدنی به دیدار مادران مزبور رفته و از آنان حمایت کرده‌اند.
در همین حال رسانه‌های ملی گرای ترکیه به بازتاب اخبار تحصن مادران به شکل گسترده ادامه می‌دهند و چنین به نظر می‌رسد که تحصن مادران در دیاربکر و راهپیمایی‌های اخیر٬ اندک اندک زمینه تعطیل کردن حزب دموکراتیک خلق‌ها را فراهم می‌کند
 
 
Share/Save/Bookmark