کد مطلب : 20040
ازبکستان و جمهوری آذربایجان پروتکل مبارزه با جرایم امضا کردند
جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۲
وزارت‌های کشور ازبکستان و جمهوری آذربایجان در مورد گسترش همکاری های متقابل در زمینه مبارزه با جرایم و مسائل حقوقی برای سال های 2019 و 2020 میلادی پروتکل همکاری امضا کردند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، نخستین نشست گروه های کاری دو کشور به ریاست نمایندگان ازبکستان و جمهوری آذربایجان «دوران نظرمحمداف» و «ولایت عیوض اف» برگزار شد.
در این نشست طرفین چگونگی و چشم انداز فعالیت واحدهای طرفین در زمینه تبادلات اطلاعات در حوزه مبارزه با تروریسم، افراط گرایی و مهاجرت غیرقانونی، همکاری در زمینه مبارزه با جرایم کیفری عمومی و فعالیت بازرسی و وضعیت همکاری های متقابل واحدهای طرفین مبنی بر تامین امنیت در حمل و نقلی و راه های تکامل آن را مورد بررسی قرار دادند.   
در آینده نزدیک هیئت آذربایجان برنامه ریزی کرده با مسائل حقوقی تاسیسات گردشگری شهر سمرقند آشنا شوند.  
آذربایجان یکی از همکاران بزرگ ازبکستان می باشد. مبادلات بازرگانی ازبکستان و جمهوری آذربایجان در سال 2017 میلادی در سطح 31 میلیون و 200 هزار دلار قرار گرفته است.
امروز در ازبکستان 84 شرکت از جمله 71 شرکت مشترک با سرماسه سرمایه گذاران آذربایجانی و 11 شرکت با صد درصد سرمایه سرمایه گذاران آذربایجانی در زمینه های بازرگانی، ماشین سازی، فلزسازی، دارایی و بیمه، انرژی، خدمات، تولید و تعمیر جواهرات، بخش غذایی، صنایع سبک فعالیت می کنند.
جمهوری آذربایجان استقلال این کشور را در تاریخ 19 اکتبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ 2 اکتبر سال 1995 میلادی بین این دو کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵