کد مطلب : 23010
اردوغان: رویای حفتر برای اشغال طرابلس را ناکام گذاشتیم
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۵
اردوغان: رویای حفتر برای اشغال طرابلس را ناکام گذاشتیم
رئیس‌جمهور ترکیه تأکید کرد مداخله آنکارا در لیبی طرح خلیفه حفتر برای اشغال طرابلس را ناکام گذاشت. وی همچنین سکوت جامعه جهانی در قبال اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی را دلیل افزایش گستاحی این رژیم دانست.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی النشره، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در سخنانی گفت: مداخله آنکارا در لیبی طرح خلیفه حفتر، فرمانده ارتش "ملی" لیبی برای اشغال طرابلس را به شکست کشاند. دولت وفاق ملی لیبی توانست "کودتاچیان" را در مدت زمان اندکی از طرابلس بیرون براند. این دستاوردهای میدانی صلح و امنیت را در تمام خاک لیبی به ارمغان می‌آورد.
اردوغان گفت: تقویت لیبی در بعد سیاسی و اقتصادی به نفع شمال آفریقا و اروپا خواهد بود. ما تمام پیشنهادات درباره همکاری و تقسیم عادلانه در دریای مدیترانه را با روی باز می‌پذیریم و آماده همکاری با همگان براساس این اصول هستیم. ما خواهان تنش در دریای مدیترانه نیستیم.
رئیس جمهور ترکیه همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش ضمن محکوم کردن ادامه محاصره ظالمانه نوار غزه و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه شهر قدس، تاکید کرد که سکوت جامعه جهانی در برابر این تجاوزات موجب گستاخی هرچه بیشتر این رژیم شده است.
رجب طیب اردوغان گفت اراضی اشغالی فلسطین در راس مناطقی است که مورد بیشترین ظلم و ستم در جهان واقع شده است.
اردوغان افزود با این حال، رسانه‌های جهانی حتی خبری در مورد فلسطینیانی که به وحشیانه‌ترین شیوه ممکن به دست نظامیان اسرائیلی به شهادت می‌رسند، کار نمی‌کنند.
وی تأکید کرد طرح جدید رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری و غور اردن گامی دیگر در مسیر سیاست‌های اشغالگرانه و تجاوزکارانه این رژیم است و جهانیان باید در مقابل این رژیم ایستاده و جلوی ادامه اقدامات غیرقانونی آن را بگیرند.
 
 
Share/Save/Bookmark