کد مطلب : 18340
معاون وزیرامورخارجه جمهوری آذربایجان: نشست کارگروه تعیین رژیم حقوقی دریای خزر ماه آینده برگزار می شود
يکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵
معاون وزیرامورخارجه جمهوری آذربایجان: نشست کارگروه تعیین رژیم حقوقی دریای خزر ماه آینده برگزار می شود
معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان گفت:نشست کارگروه تعیین رژیم حقوقی دریای خزر متشکل از نمایندگان پنج کشورحاشیه خزر، ماه آینده برگزار می شود .
 
به گزارش خبرگزاری ' آپا ' جمهوری آذربایجان ،«خلف خلف اف » که عضو این کارگروه است، روز شنبه ، افزود: این نشست پس از به پایان رسیدن مسائل فنی متن انگلیسی و متون دیگر پیش نویس کنوانسیون تعیین رژیم حقوقی دریای خزر ، در ماه فوریه - بهمن و اسفند- برگزار می شود .
مذاکرات تعیین رژیم حقوقی دریای خزر با حضور پنج کشور ایران ، روسیه ، جمهوری آذربایجان ، قزاقستان و ترکمنستان برگزار می شود.
وی درباره زمان برگزاری اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر برای تصویب کنوانسیون رژیم حقوقی این دریا در قزاقستان گفت : تاریخ برگزاری این اجلاس باید از سوی کشور میزبان،قزاقستان ، تعیین و با دیگر کشورهای حاشیه خزر هماهنگ شود .
وی افزود: قرار بود این اجلاس در نیمه اول سال جاری برگزار شود ولی این مساله بستگی به نورسلطان نظربایف رییس جمهوری قزاقستان کشور میزبان دارد .
خلف اف، در بخش دیگری از سخنان خود، از برگزاری مذاکرات تعیین حدود مرزی جمهوری آذربایجان و گرجستان در سال جدید میلادی خبر داد و گفت: برنامه ریزی شده است در نیمه اول امسال مذاکرات میان جمهوری آذربایجان و گرجستان در سطح کارشناسی و مسوولان گروه کاری دو کشور برگزار شود .
آخرین مذاکرات تعیین حدود مرزی میان جمهوری اذربایجان و گرجستان در ماه آوریل - اردیبهشت- سال گذشته میلادی در باکو برگزار شده بود .
جمهوری آذربایجان در بخش شمال غربی مرز مشترک 471 کیلومتری با گرجستان دارد و دو کشور پس از فروپاشی شوروی مذاکرات در باره تعیین حدود مرزی در برخی نقاط مشترک را ادامه می دهند
 
 
Share/Save/Bookmark