کد مطلب : 17990
انتقاد ترکیه از استانداردهای دوگانه اتحادیه اروپا
شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۹
وزیر امور اتحادیه اروپای ترکیه اعلام کرد، این اتحادیه در همکاری با ترکیه در عرصه مبارزه علیه تروریسم استانداردهای دوگانه اعمال می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه حریت، عمر چلیک، وزیر امور اتحادیه اروپا ترکیه در جمع خبرنگاران در صوفیه پس از دیدار با مقامات بلغارستان اعلام کرد: اتحادیه اروپا همبستگی یکسانی را در مبارزات ترکیه علیه سازمان وابسته به فتح‌الله گولن (فتو) و پ.ک.ک آنگونه که در مبارزه با داعش نشان می‌دهد از خود بروز نمی‌دهد.
وی ادامه داد: برخی از رهبران اروپایی هنوز برای اعلام همبستگی علیه کودتای نافرجام به ترکیه سفر می‌کند. این نشانه ضعف ترکیه است که هنوز سازمان فتو را به عنوان یک سازمان "تروریستی" معرفی نکرده است.
این مقام ترکیه خاطر نشان کرد: مبارزات ترکیه علیه داعش، پ.ک.ک و فتو نه تنها برای امنیت خود بلکه برای امنیت اروپا است. برخی از آنها اکنون این مساله را درک می‌کنند اما برخی زمانی این مساله را درک خواهند کرد که دیگر بسیار دیر شده است.
وی ادامه داد: شما از ترکیه می‌خواهید که اصلاحات سیاسی انجام دهد اما سپس کمک‌های مالی برای این اصلاحات را قطع می‌کنید. این استاندارد دوگانه است و اتحادیه اروپا باید این رویکرد را کنار بگذارد.
این وزیر ترکیه در بخش دیگری از اظهاراتش از عمل کردن اتحادیه اروپا به وعده‌اش برای کمک مالی به پناهجویان سوری مقیم ترکیه انتقاد کرد.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵