کد مطلب : 19240
جوان روس وزیر خارجه انگلیس را سر کار گذاشت
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۴
يک جوان روس با معرفي خود به عنوان نخست وزير ارمنستان، وزیر خارجه انگلیس را 18 دقیقه سر کار گذاشت.
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما از لندن، وزارت خارجه انگلیس پس از این که یک جوان روس، به عنوان نخست وزیر ارمنستان، 18 دقیقه با وزیر خارجه انگلیس گفتگو کرد، اعلام کرد بوریس جانسون از دروغین بودن این گفتگو آگاه شده و گفتگوی تلفنی را قطع کرده است .
تارنمای روزنامه ایندیپندنت نوشت، وزارت خارجه انگلیس، اقدام جوان روس را کودکانه توصيف کرد اما هشدار داد مقررات امنیتی احتمالا نادیده گرفته شده اند. دو جوان روس که با نام لکسوس و وووان به کارهای شگفت انگیز دست می زنند، نوار صدای گفتگوی خود را با بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس بر روی اینترنت منتشر کردند.
در این نوار یکی از جوانان روس که خود را نخست وزیر ارمنستان جا زده بود، به مدت 18 دقیقه با بوریس جانسون درباره رفتار دولت انگلیس با ولادیمیر پوتین و نیز دست داشتن روسیه در مسموم کردن یک جاسوس دوجانبه روسی در انگلیس، گفتگو می کند.
این جوان روس خود را نیکول پاشینیان، نخست وزیر جدید ارمنستان جا زده بود. در این نوار بوریس جانسون ابتدا انتخاب نخست وزیر جدید ارمنستان را تبریک می گوید و قول می دهد به دولت ارمنستان مشورت بدهد تا بتواند میان خواسته های غرب و روسیه، توازن برقرار کند. سپس جوان روس به گفتگو درباره نقش روسیه در مسمومیت جاسوس دوجانبه می پردازد و به شوخی ابراز امیدواری می کند روسیه وی را نیز مسموم نکند.
بوریس جانسون ابراز امیدواری می کند روابط انگلیس با روسیه بهبود یابد اما تاکید می کند صد در صد مطمئن است که کرملین در مسمومیت اسکریپال دست دارد و آمادگی خود را برای دادن اطلاعات در این باره، اعلام می کند.
سرگئی اسکریپال 66 ساله ، افسرسابق روسیه و جاسوس دو جانبه روز یکشنبه 4 مارس برابر با 13 اسفند 1396 بنا بر ادعای رسانه ها و مقامات انگلیس در شهر سالزبری این کشور مسموم شد .
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵