کد مطلب : 23623
در نشست گروه ۲۰؛
پوتین: همه باید سیاست تحریم‌های یک‌جانبه را کنار بگذارند
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۸
پوتین: همه باید سیاست تحریم‌های یک‌جانبه را کنار بگذارند
رئیس جمهور روسیه در نشست گروه ۲۰ با برشمردن خطرات اصلی در جهان، سران کشورهای مذکور را به کنارگذاشتن سیاست تحریم‌های یک‌جانبه فراخواند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز شنبه در اجلاس سران گروه ۲۰ موسوم به «جی ۲۰» اعلام کرد که خطرات اصلی در جهان همچنان بیکاری گسترده و فقر طولانی مدت هستند.
رئیس جمهور روسیه در این اجلاس که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ادامه داد: البته خطر اصلی علی‌رغم برخی نشانه های مثبت همچنان بیکاری جمعی که در نتیجه آن فقر و ناامنی اجتماعی نیز افزایش می‌یابند، باقی مانده است.
وی در ادامه اضافه کرد: روسیه از پیش نویس تصمیم کلیدی اجلاس کنونی با هدف در دسترس قرار دادن واکسن‌های موثر و ایمن علیه کرونا برای همه حمایت می‌کند. تردیدی نیست که داروها باید در دسترس عموم باشند. کشور ما روسیه نیز البته آماده است تا واکسن تولید شده توسط دانشمندان مان را برای آنان که نیازمند هستند، فراهم کند.
ولادیمیر پوتین همچنین سران کشورهای گروه ۲۰ را به کنار گذاشتن حمایت‌گرایی و سیاست تحریم‌های یک جانبه فراخواند و گفت: تلاش برای جلوگیری از حمایت گرایی، کنار گذاشتن تحریم‌های یک جانبه و از سرگیری زنجیره‌های تأمین ضروری است.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵