کد مطلب : 18403
ترکیه در عفرین از بمب ناپالم علیه غیرنظامیان استفاده کرده
يکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
در حالی که عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه ادامه دارد آنکارا به دلیل استفاده از بمب ناپالم علیه غیرنظامیان در سوریه، متهم به نقض قوانین بین‌المللی شده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، الهام احمد، یک سیاستمدار کرد سوری که رئیس مشترک شورای دموکراتیک سوریه است، ترکیه را متهم به استفاده از سلاح‌های ممنوعه علیه غیرنظامیان کرد.
وی در پیامی در توئیتر مدعی شد: ارتش ترکیه از سلاح ممنوعه ناپالم در عفرین علیه غیرنظامیان استفاده می‌کند. در قوانین بین‌المللی استفاده از بمب ناپالم برای اهداف نظامی ممنوع نشده است اما استفاده از این بمب علیه مردم غیرنظامی ممنوع است.
بمب ناپالم یک بمب حاوی مقدار زیادی از مواد آتش‌زا است.
این اظهارات در حالی بیان می‌شود که مقامات ترکیه اعلام کرده‌اند که در این عملیات تمام تلاش خود را انجام می‌دهند که هیچگونه آسیبی به غیرنظامیان وارد نشود.
بیشتر کشورهای غربی از ترکیه خواسته‌اند که در مواجهه با مساله یگان‌های مدافع خلق کرد سوریه با خویشتن‌داری رفتار کند.
در همین راستا وزیر امور خارجه فرانسه در گفت‌وگو با همتای ترکیه‌ای‌اش اعلام کرد: فرانسه از مقامات ترکیه می‌خواهد که با خویشتن‌داری رفتار کند و وضعیت انسانی را بیشتر از این وخیم نکند.
همچنین امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه نیز درباره عملیات اخیر ترکیه در شمال سوریه در گفت‌وگو با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه ابراز نگرانی کرده است
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵