کد مطلب : 17783
مطابق یک نظرسنجی؛
بیش از نیمی از شهروندان روسیه جایگزینی برای پوتین مشاهده نمی‌کنند
يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵
بیش از نیمی از شهروندان روسیه جایگزینی برای پوتین مشاهده نمی‌کنند
۵۵ درصد جمعیت آماری اعلام کردند که درصورت خودداری پوتین از شرکت در انتخابات نمی‌دانند به نفع کدام نامزد رأی بدهند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در روسیه، طبق گزارش مرکز افکارسنجی لاوادا، بیش از یک چهارم از شهروندان روسیه (۲۸%) که تصمیم به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ دارند، هنوز نمی دانند به نفع کدام نامزد رای خواهند داد.
قریب به دو سوم جمعیت آماری (ماه گذشته – ۶۰%) در انتخابات به ولادیمیر پوتین رأی می‌دهند. ولادیمیر ژیرینوفسکی و گنادی زیوگانوف رهبران حزب لیبرال دموکرات روسیه و حزب کمونیست روسیه هر کدام دو درصد رأی جمع می‌کنند (در سپتامبر ۲۰۱۱ سطح محبوبیت این دو به ترتیب شش و هشت درصد بود).
بر اساس این نظرسنجی یک درصد جمعیت آماری از «آلکسی ناوالنی» نماینده اپوزیسیون حمایت می‌کنند. دیگر سیاستمداران و از جمله نخست وزیر دیمیتری مدودوف (۱۷% در سال ۲۰۱۱) هر کدام کمتر از یک درصد رأی جمع می‌کنند.
اگر پوتین در انتخابات شرکت نکند، تعداد افرادی که به مدودف رأی می‌دهند به هشت درصد خواهد رسید. ضمناً معلوم شد بیش از نیمی از شهروندان جایگزینی برای پوتین نمی‌بینند؛ ۵۵ درصد جمعیت آماری اعلام کردند که درصورت خودداری پوتین از شرکت در انتخابات نمی‌دانند به نفع کدام نامزد رأی بدهند.
لئو گودکوف، مدیر مرکز لوادا می‌گوید اساساً افراد سالخورده دارای تحصیلات پایین و جوانان مخالف یا حامی پوتین در انتخابات شرکت نمی‌کنند و آنها هم نمی‌دانند به نفع چه کسی می‌شود رأی داد.
گودکوف می‌افزاید ژیرینوفسکی و زیوگانوف برای معترضین بی‌ارزش شده‌اند. شرکت آنها در انتخابات ماهیت تشریفاتی دارد. مردم این واقعیت را درک می‌کنند و نمی‌خواهند به آنها رأی بدهند. «از مدودف وقتی یاد می‌شود که پوتین نخواهد در انتخابات شرکت کند. اسم او برای مردم آشنا است هرچند سطح نارضایتی از وی بالا است.»
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵