کد مطلب : 22714
با اشاره به مؤلفه‌های بحران؛
مشاور پوتین: روابط بین‌الملل در پساکرونا دگرگون می‌شود
يکشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۸
مشاور پوتین: روابط بین‌الملل در پساکرونا دگرگون می‌شود
مشاور کاخ کرملین می‌گوید در دوره پساکرونا، روند جهانی شدن کند می‌شود و کشورها ترجیح می‌دهند تحولات داخلی را نسبت به موارد جهانی در اولویت قرار دهند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، «ماکسیم اورشکین» مشاور ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه، می‌گوید بعد از بحران کرونا، نظام حاکم بر روابط بین‌الملل از بُعدی جدید، مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: تمام موسسات بین‌المللی مورد تجدید نظر قرار می‌گیرند حال آنکه اغلب آنها در مواجهه با این بحران به مشکل برمی‌خورند.
به گفته اورشکین، بحران جاری به ایجاد تغییرات ساختاری جدی در اقتصاد جهانی منجر خواهد شد و این روند به آهسته شدن روند جهانی شدن (globalization) می‌انجامد چرا که از این پس، کشورها اول به تحولات داخلی خودشان اولویت می‌دهند و بعد به روایت‌های مربوط به تحولات جهانی.
وی افزود: کرونا بحرانی جدید است که ۳ مشخصه اصلی دارد. نخست، همزمانی است که همه کشورهای دنیا را به یک باره درگیر کرد. دوم، سرعت است به ویژه از بابت افزایش بیکاری و تاثیر بر پویایی اقتصادی و سوم، عمق ماجرا است به ویژه از بابت سقوط تولید ناخالص داخلی حتی در مقایسه با بحران ۲۰۰۸-۲۰۰۹.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵