کد مطلب : 23867
اردوغان انتخاب لاشت به سمت ریاست حزب اتحادیه دموکراسی آلمان را تبریک گفت
يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۲
اردوغان انتخاب لاشت به سمت ریاست حزب اتحادیه دموکراسی آلمان را تبریک گفت
رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با نخست‌وزیر ایالت نوردراین وستفالن انتخاب وی به عنوان رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان را تبریک گفته و نسبت به تداوم روابط همکاری نزدیک و صمیمانه دو کشور ابراز امیدواری کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد رجب طیب اردوغان با آرمین لاشت، نخست‌وزیر ایالت نوردراین وستفالن آلمان به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.
براساس این گزارش، رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با لاشت، انتخاب وی به عنوان رئیس اتحادیه دموکرات مسیحی (CDU) را تبریک گفت.
اردوغان ضمن اشاره به تداوم روابط همکاری نزدیک و صمیمانه با لاشت که در دوره ریاست آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان ایجاد شد، گفت: به عقیده بنده توسعه روابط ترکیه-آلمان و موضع مثبت نسبت به جامعه تُرک‌ در مدت تصدی وی نیز ادامه خواهد یافت.
وی همچنین تصریح کرد:«آنکارا و برلین از روابط منحصر به فرد در تمامی زمینه‌ها برخوردارند، آلمان بزرگترین شریک تجاری ترکیه است و این دو کشور روابط مستحکم اقتصادی دارند. توسعه این روابط چندجانبه و ریشه‌دار حائز اهمیت ویژه است».
اردوغان با اشاره به نقش جامعه تُرک در زندگی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی آلمان، افزود:«به مقامات آلمانی اعتماد داریم که تدابیر لازم در قبال حملات فزاینده علیه تُرک‌ها و مساجد را اتخاذ، در این خصوص تحقیق و تفحص کرده و عاملان آن را محاکمه خواهند کرد».
رئیس جمهور ترکیه همچنین خاطر نشان کرد که نباید از نقش حیاتی مقامات دینی تُرک و اتحادیه ترک‌-اسلامی برای امور دینی (DITIB) و فعالیت‌های آنها در جلوگیری از رادیکالیسم و ​​افراط گرایی از طریق کارهای موفق غافل شد.
وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به تلاش برای پیشرفت روابط ترکیه و اتحادیه اروپا مبتنی بر اقدامات مثبت و عینی، برای لاشت و حزب متبوع وی در انتخابات آلمان که قرار است سپتامبر برگزار شود، آرزوی موفقیت کرد.
 
 
Share/Save/Bookmark