کد مطلب : 18908
اجلاس وزیران امورخارجه جنبش عدم تعهد در باکو برگزار می شود
سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۰
اجلاس وزیران امورخارجه جنبش عدم تعهد در باکو برگزار می شود
اجلاس میاندوره ای وزرای امور خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد،باحضور محمد جواد ظریف، پنجشنبه و جمعه این هفته در باکو برگزار می شود.
 
به گزارش ایرنا، اجلاس جنبش عدم تعهد با موضوع ترویج صلح و امنیت بین المللی روز های پنجم و ششم آوریل -16 و 17 فروردین - در باکو برگزار خواهد شد .
محمد جواد ظریف 4 آوریل در اجلاس مربوط به مسایل سوریه در آنکارا پایتخت ترکیه حضور خواهد د اشت و سپس با هدف شرکت در اجلاس جنبش عدم تعهد به جمهوری آذربایجان سفر خواهد کرد .
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در قالب سفر به جمهوری آذربایجان بنا به دعوت «واصف طالب اف» رئیس مجلس عالی نخجوان از این جمهوری خودمختار دیدار خواهد کرد .
این سومین سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در چند ماه اخیر به جمهوری آذربایجان است و محمدجواد ظریف قبل از این سفر برای شرکت در اجلاس قلب آسیا و بررسی امور افغانستان و نیز در دیدار چهار جانبه وزیران امور خارجه ایران ، جمهوری آذربایجان ، گرجستان و ترکیه به باکو سفر کرده بود .
جمهوری آذربایجان در سال 2011 میلادی به جنبش عدم تعهد پیوسته ا ست و در سال 2019 میلادی ریاست دوره ای در این جنبش از ونزوئلا به این کشور واگذار می شود .
 
 
Share/Save/Bookmark