کد مطلب : 22958
دعوت سفیر اتریش از سوی ترکیه در پاسخ به حمایت از پ‌ک‌ک
دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۵
دعوت سفیر اتریش از سوی ترکیه در پاسخ به حمایت از پ‌ک‌ک
وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای با اشاره به تظاهرات ۴ روزه نیروهای طرفدار گروه پ ک ک در اتریش، تصریح کرد: برای اعلام نگرانی خود از این وضعیت سفیر اتریش را دعوت خواهیم کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت خارجه  ترکیه در بیانیه‌ای با اشاره به حمایت برخی کشورها از جمله اتریش از تروریستهای پ ک ک عنوان کرد: وین چند روزی است که شاهد اعتراضات طرفداران پ ک ک است که این بی صداقتی را در روند مقابله با تروریسم نشان می دهد.
در این بیانیه با اشاره به پیروزی های ترکیه در مقابله با تروریسم آمده است: در تظاهراتی که از سوی هموطنان ترک انجام گرفته برخی از این افراد از سوی پلیس مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند و برخی اماکن تجاری ترکها مورد آسیب قرار گرفته که این موضوع را محکوم می کنیم.
ترکیه در داخل و خارج از مرزهایش با تروریسم در حال مبارزه و نتیجه گرفتن است، کمک به پروپاگاندای گروه تروریستی پ ک ک و چشم پوشی از استفاده از نمادهای پ ک ک در تظاهرات آنها را اصلاً نمی پذیریم. این حمایتها از گروه تروریستی که در حال جان دادن است بیهوده است.
همچنین در این بیانیه پ ک ک 4 روز است که در وین در حال تظاهرات است، از سوی دیگر برای اعلام نگرانیمان از شدت عمل پلیس در خصوص جوانان ترکیه که در این کشور دست به تظاهرات زده‌اند، سفیر اتریش در ترکیه دعوت خواهد شد.
ترکیه طی هفته های اخیر عملیات های خود علیه گروه تروریستی پ ک ک را در داخل و خارج از مرزهایش(شمال عراق) افزایش داده است.
 
 
Share/Save/Bookmark