کد مطلب : 17369
ارمنستان از مشارکت در رزمایش نظامی ناتو در گرجستان خودداری کرد
دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۴
سخنگوی وزارت دفاع گرجستان گفت: ارمنستان درآخرین لحظه از مشارکت در رزمایش نظامی چند ملیتی ناتو 'Agile Spirit 2017' در گرجستان خودداری کرد .
به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از منابع خبری گرجستان ، گیورگی کاچاراوا افزود: وزارت دفاع ارمنستان پیشتر در باره مشارکت در این رزمایش نظامی ناتو در گرجستان اعلام آمادگی کرده بود ولی متاسفانه در آخرین لحظه از پیوستن به آن خودداری کردند .
بر اساس این گزارش ، وزارت دفاع ارمنستان دلیل خودداری از مشارکت در این رزمایش نظامی ناتو را تشریح نکرده است.
رزمایش نظامی 'Agile Spirit 2017' ناتو در گرجستان روز گذشته ( یکشنبه ) طی مراسمی با حضور گئرگی مارگولاشویلی رییس جمهوری گرجستان در پایگاه نظامی ' اورفولو ' این کشور آغاز شد و در این رزمایش نظامی که تا 11 سپتامبر (برابر 20 شهریور ماه ) جاری ادامه خواهد داشت، بیش از یک هزار و 500 نظامی از آمریکا،گرجستان، اوکراین، بلغارستان، رومانی، لتونی و جمهوری آذربایجان حضور دارند.
رزمایش نظامی ناتو به سازماندهی وزارت دفاع گرجستان و همکاری فرماندهی نیروی تفنگداران دریایی آمریکا برپا شده و در دو مرحله صحرایی و ستادی برگزار می شود و در آن عملیات تهاجمی و دفاعی اجرا خواهد شد.
هدف از برگزاری رزمایش نظامی 'Agile Spirit 2017' در گرجستان تمرین آمادگی بر عملیات مشترک در قالب ناتو و بهبود تعامل نظامی گرجستان با آمریکا و کشورهای عضو ناتو اعلام شده است.
در آستانه آغاز این رزمایش نظامی 500 نظامی آمریکایی وارد گرجستان شد و تانکهای 'آبرامز ' و خودروهای زره پوش 'LAV' ارتش آمریکا برای استفاده در این رزمایش به این کشور منتقل شده است.
گرجستان ماه گذشته میلادی نیز میزبان رزمایش نظامی چند ملیتی 'شریک شایسته – 2017 ' ناتو با شرکت بیش از 2 هزار و 800 نظامی از کشورهای عضو و فعال در برنامه های این سازمان نظامی بوده است.
 
 
Share/Save/Bookmark