کد مطلب : 23759
پاشینیان: روسیه در صورت بروز تهدید به ارمنستان کمک خواهد کرد
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۲
پاشینیان: روسیه در صورت بروز تهدید به ارمنستان کمک خواهد کرد
نخست وزیر ارمنستان ضمن تشریح دلایل شکست این کشور در درگیری‌های نظامی در منطقه قره باغ، تأکید کرد: در صورت تعدی طرف آذربایجانی به منطقه مرزی سیونیک، نه تنها ارتش ارمنستان، بلکه روسیه نیز مداخله خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "نیکول پاشینیان" نخست وزیر ارمنستان در مصاحبه با تلویزیون ملی این کشور ابراز اطمینان کرد که در صورت تعدی به منطقه سیونیک (یک منطقه مرزی ارمنستان) توسط آذربایجان، روسیه در اوضاع مداخله خواهد کرد.
وی توضیح داد: «در نتیجه اقدامات طرف آذربایجانی در مرز سیونیک، جنگ در منطقه سرکوب شد. نه تنها در حال حاضر، بلکه به طور کلی، اکنون در موقعیتی قرار گرفته‌ایم که در صورت هر نوع تعدی به سیونیک، نه تنها نیروهای مسلح ارمنستان، بلکه روسیه نیز وارد عمل خواهد شد. و این توافق فقط برای این کار انجام شده است.»
پاشینیان با تأکید بر اینکه مهمترین مسئله برای ارمنستان در حال حاضر مسئله امنیت است، افزود: «درک دلایل شکست طرف ارمنی در درگیری در قره باغ کوهستانی بسیار ضروری و مهم است. و من وظیفه خود می دانم که تمام حقایق مربوط به جنگ را مشخص کنم.»
نخست وزیر ارمنستان در این رابطه با دیدار خود با برخی نیروهای در حال جنگ اشاره کرد که به گفته یکی از آنها، با وجود موجود بودن سلاح در انبارها، به واحد آنها سلاح تحویل داده  نمی‌شد و اگر فقط این مسئله تأیید شود، یکی از دلایل شکست ارمنستان است
 
 
Share/Save/Bookmark