کد مطلب : 23632
طی هفته جاری؛
وزیر خارجه عراق به مسکو سفر می‌کند
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۵
وزیر خارجه عراق به مسکو سفر می‌کند
وزیر خارجه عراق در سخنانی از سفر قریب الوقوع خود به روسیه برای دیدار با مقامات ارشد این کشور طی روز چهارشنبه هفته جاری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق از سفر قریب الوقوع خود به «مسکو» پایتخت روسیه خبر داد. وی تأکید کرد که سفر مذکور روز چهارشنبه هفته جاری انجام می‌شود.
بر اساس این گزارش، قرار است سفر وزیر خارجه عراق به مسکو ۲ روز به طول بینجامد. وی در جریان این سفر در خصوص تقویت روابط با مسکو در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و نظامی گفتگو خواهد کرد.
وزیر خارجه عراق در خصوص این سفر تأکید کرده است که به دعوت «سرگئی لاوروف» همتای روسی خود قصد دارد به مسکو سفر کند. وی عنوان کرده است که در این سفر با مقامات عالیرتبه روسی دیدار و گفتگو خواهد کرد.
سفر وزیر خارجه عراق به روسیه در حالی انجام می‌شود که کارشکنی‌های آمریکا در مسیر خریداری سامانه «اس ۳۰۰» از روسیه توسط عراق، ادامه دارد. در همین راستا، «علی الغانمی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت که آمریکایی‌ها همچنان مانع خرید سامانه دفاع موشکی اس ۳۰۰ روسیه توسط بغداد می‌شوند.
وی افزود: خرید سامانه‌های دفاع هوایی اس ۳۰۰ روسیه برای پاسداری از حریم هوایی عراق مهم است اما آمریکایی‌ها مانع آن می‌شوند. این نماینده عراقی بیان کرد: همه کشورها برای حفظ و گسترش امنیت ملی خود سامانه‌های پیشرفته را خریداری کرده اند و ما برای پاسداری از مرزها نیاز به این سامانه‌های پیشرفته داریم
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵