کد مطلب : 21562
روسیه: ترک استریم ممکن است به خط لوله ترانس آدریاتیک متصل شود
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۲
روسیه: ترک استریم ممکن است به خط لوله ترانس آدریاتیک متصل شود
یک مقام روسی اعلام کرد که پروژه خط لوله ترک استریم ممکن است در آینده به خط لوله ترانس آدریاتیک متصل شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ترند، آندری گرومادین تحلیلگر ارشد بخش نفت و گاز اسبربانک روسیه گفت که پروژه خط لوله ترک استریم ممکن است در آینده به خط لوله ترانس آدریاتیک (موسوم به تاپ) متصل شود.
آندری گرومادین اشاره کرد که در پیکر بندی فعلی، خط لوله ترک استریم با هدف تامین گاز بازار ترکیه و کشورهای اروپای شرقی از جمله بلغارستان، صربستان و مجارستان انجام شده است.
تحلیلگر ارشد اسبربانک روسیه با اشاره به احتمال کاهش تقاضا از سوی کشورهای اروپای شرقی گفت که همکاری ترک استریم با سایر پروژه‌ها از جمله خط لوله ترانس آدریاتیک هنوز پیش بینی نشده است، اما به نظر ما اگر در بازارهای هدف میزان تقاضا کاهش یابد، این امر در آینده ممکن است.
وی خاطر نشان کرد که در مرحله اول، آلمان و اتریش قرار دارند، چرا که اصلی‌ترین بازارهای فروش گاز برای گازپروم روسیه هستند.
اسبربانک یا بانک پس‌انداز فدراسیون روسیه، بزرگترین بانک در روسیه و اروپای شرقی بوده، همچنین به‌ عنوان سومین بانک بزرگ در اروپا شناخته می‌شود. شعبه مرکزی این بانک، در شهر مسکو قرار دارد.
اسبربانک در سال 1841 تأسیس شده‌ است. این بانک طیف گسترده‌ای از خدمات بانکی، شامل خدمات پس‌انداز، سرمایه‌گذاری و گونه‌های مختلفی از خدمات وام و وام مسکن را، ارائه می‌دهد.
ترک ‌استریم خط لوله انتقال گاز طبیعی به طول 1090 کیلومتر است، که از شهر آناپا، سرزمین کراسنودار، روسیه آغاز شده و پس از گذر از دریای سیاه، در شهر لوله‌بورگاس، کشور ترکیه پایان می‌یابد. ظرفیت انتقال گاز طبیعی این خط لوله روزانه معادل 80 میلیون متر مکعب می‌باشد.
خط لوله انتقال گاز طبیعی ترانس آدریاتیک (تاپ)، به عنوان بخشی از دالان گازی جنوب، قرار است در اواخر سال 2019 میلادی افتتاح شده و نخستین محموله گاز جمهوری آذربایجان در اوایل سال 2020 میلادی از طریق این خط لوله به اروپا صادر شود که ظرفیت سالانه آن در مرحله نخست 10 میلیارد متر مکعب خواهد بود.
این خط لوله در خاک ترکیه در دو نقطه اسکی شهیر (مرکز ترکیه) و تراکیا (غرب ترکیه) نقطه خروجی خواهد داشت که منطقه خروجی گاز در اسکی شهیر برای تامین گاز ترکیه در نظر گرفته شده و نقطه خروجی در منطقه تراکیا (استان ادیرنه شهر ایپسالا)، محل اتصال به ادامه طرح به سمت اروپا در خاک یونان خواهد بود.
طول این خط انتقال گاز در مجموع یک هزار و 850 کیلومتر بوده و برای انتقال گاز از طریق آن، هفت ایستگاه تقویت فشار، چهار ایستگاه سنجش و 49 مخزن بزرگ پیش بینی شده و 19 کیلومتر از این خط انتقال نیز از بستر دریای مرمره در غرب ترکیه احداث خواهد شد
 
 
Share/Save/Bookmark