کد مطلب : 16342
دکتر محمد جواد ظریف با رئیس پارلمان گرجستان دیدار و گفتگو کرد
سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷
دکتر محمد جواد ظریف با رئیس پارلمان گرجستان دیدار و گفتگو کرد
دكتر محمد جواد ظريف وزير امورخارجه كشورمان با "ايراكلی كوباخيدزه " رئيس پارلمان گرجستان دیدار و گفتگو كرد.
 
 رئيس پارلمان گرجستان ضمن خوش آمدگويی به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، بر افزايش مناسبات پارلمانی، سياسي و اقتصادی میان دو کشور تاكيد كرد.  وی با اشاره به دعوت از آقای دکتر  لاريجانی رئيس مجلس شورای اسلامی برای ديدار از گرجستان ابراز اميدواری كرد كه اين ديدار در سالجاری انجام شود. 
 
دكتر محمد جواد ظريف نیز با ابلاغ سلام گرم آقای دکتر لاريجانی رئيس مجلس شورای اسلامي،  بر افزايش مناسبات پارلمان های ایران و گرجستان تاكيد كرد. وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به افزايش ديدار ايرانی ها از  گرجستان همچنين بر لزوم تشويق و ترغيب گرجی ها برای ديدار از كشور زيبای ايران تاكيد كرد و گفت : افزايش گردشگر و تبادلات مردمی منجر به افزايش همكاری های تجاری و اقتصادی و فرهنگی میان  دو كشور خواهد شد و لازم است به موازات آن تسهيلات غذایی و بسته های حلال و ايجاد تسهيلات بيشتر در مبادی ورودی و خروجی گرجستان برای ايرانی ها تدارک دیده شود و حفظ شان ایرانیان بویژه زنان مسلمان ایرانی مورد توجه قرار گیرد.
 
در ادامه طرفين در خصوص زمینه های همكاری و افزایش مناسبات دو کشور در حوزه های تجاری، اقتصادی، سرمايه گذاری، علمی و دانشگاه نيز گفتگو و تبادل نظر كردند.
 
Share/Save/Bookmark