کد مطلب : 19402
کابل از مشارکت باکو برای تامین ثبات افغانستان قدردانی کرد
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۱
«نصیر احمد اندیشه» معاون وزیر امور خارجه افغانستان روز پنجشنبه در دیدار با «رامیز حسن اف» همتای آذربایجانی خود از همکاری باکو برای تامین ثبات افغانستان قدردانی کرد .
به گزارش ایرنا، به نقل از وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، اندیشه در این دیدار با اشاره به سطح بالای روابط سیاسی افغانستان و جمهوری آذربایجان ،هدف از نخستین سفر خود به باکو را بررسی چشم انداز همکاری دو کشور در حوزه های مختلف عنوان کرد .
وی، مشارکت فعال جمهوری آذربایجان در عملیات حفاظت صلح و ثبات در افغانستان را حائز اهمیت دانست و گفت: کابل نیز در نهاد های بین المللی موضع اصولی در حمایت از جمهوری آذربایجان برای حل مناقشه قره باغ به نمایش می گذارد .
ماموریت نظامیان جمهوری آذربایجان در قالب ناتو از ماه نوامبر سال 2002 در افغانستان شروع شده است و این کشور از اوایل سال 2018 میلادی تعداد نظامیان خود در افغانستان را از 94 نفر قبلی به 120 نفر افزایش داده است .
معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با یادآوری تماس های مرتب روسای جمهوری و وزیران امور خارجه دو کشور، سطح روابط سیاسی باکو و کابل را رضایت بخش عنوان کرد.
حسن اف گفت : استفاده از ظرفیت های همکاری های دو جانبه در حوزه های بازرگانی ، اقتصادی ، فرهنگی و علمی به نفع هر دو طرف خواهد بود .
در این دیدار همچنین امضای 11 سند همکاری میان جمهوری آذربایجان و افغانستان مورد اشاره قرار گرفت و بر اهمیت استفاده ثمر بخش از این مبانی حقوقی برای گسترش همکاری ها تاکید شد .
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵