کد مطلب : 23722
نقشه راه همکاری‌های روسیه و عربستان در سال ۲۰۲۱
يکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۹
نقشه راه همکاری‌های روسیه و عربستان در سال ۲۰۲۱
وزیر انرژی و معاون نخست وزیر روسیه از توافق با عربستان سعودی برای امضای نقشه راه توسعه همکاری‌های اقتصادی در سال آینده (میلادی) و همچنین توافق مسکو-ریاض برای ادامه تعهدات خود در چارچوب "اوپک بعلاوه" خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "الکساندر نوواک" وزیر انرژی و معاون نخست وزیر روسیه روز شنبه در ملاقات با "عبدالعزیز بن سلمان" شاهزاده عربستان سعودی اعلام کرد که مسکو و ریاض در نیمه نخست سال 2021 نقشه راهی برای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی بین دو کشور امضا خواهند کرد.
نوواک گفت: «امروز ما در این خصوص توافق کردیم و یک نقشه راه برای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی بین فدراسیون روسیه و عربستان سعودی آماده شده است. ما توافق کرده‌ایم که این نقشه راه در نیمه نخست سال آینده (میلادی) امضا شود.»
وی همچنین تأکید کرد که فدراسیون روسیه و عربستان سعودی به منظور دستیابی به توازن لازم، به رعایت توافقات در چارچوب "اوپک بعلاوه"  (+ОПЕК) در خصوص کاهش تولید نفت ادامه می‌دهند. در این رابطه، مسکو و ریاض توافق کرده‌اند که وضعیت آتی بازار جهانی نفت را با دقت رصد کنند و در صورت لزوم، پیشنهادهای جدیدی ارائه خواهد داد.
علاوه بر این، طرفین به تعهدات خود در قبال اوپک بعلاوه اشاره کرده و احتمال تمدید آن تا سال 2022 را بعید ندانستند.
معاون نخست وزیر روسیه همچنین یاداور شد که مبادلات بازرگانی بین دو کشور، حدود 60 درصد افزایش یافته است.
در اوایل ماه دسامبر، نوواک اعلام کرده بود که فدراسیون روسیه پس از کاهش تولید نفت تحت توافقات اوپک بعلاوه از ژانویه 2021 ، بیش از 30 درصد تولید نفت را بازیابی خواهد کرد. به گفته وی، این کشور می‌تواند تولید نفت را تا 125 هزار بشکه در روز افزایش دهد.
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵