کد مطلب : 18872
روحانی: مرو شهری مقدس برای ایرانیان است
پنجشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵
رئیس جمهوری اسلامی ایران در بازدید از آثار تاریخی و مذهبی شهر تاریخی مرو در ترکمنستان گفت: حضور امام رضا(ع) در مرو، آن را به شهری مقدس و تاریخی برای ایرانیان تبدیل کرده است.
روحانی: مرو شهری مقدس برای ایرانیان است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه به هنگام زیارت قدمگاه امام رضا(ع) در مرو، در گفت و گو با خبرنگاران گفت: مرو یکی از شهرهای بسیار کهن و باستانی است که در تاریخ اهمیت ویژه‌ای داشته و مرکز فرهنگی و علمی بوده و کتابخانه‌های بزرگی در آن وجود داشته است.
رئیس جمهوری با اشاره به حضور‌ امام رضا(ع) در این شهر در دوران خلافت مامون عباسی، گفت: بسیاری از مباحثات، آثار، خطبه ها و کلامی که از امام رضا برجا مانده، مربوط به این دیار است و به همین دلیل این دیار برای ما بسیار مقدس است.
روحانی با اشاره به وجود مقبره صحابه حضرت رسول(ص) و آرامگاه فرزند امام سجاد (ع) و دیگر مشاهیر مذهبی و تاریخی در مرو، اضافه کرد: این شهر برای ما هم تاریخی و هم مقدس است.
رئیس جمهوری با بیان اینکه کشور ما همواره سایه توجهات ولی عصر(عج) و بارگاه منور امام رضا (ع) بوده است، اظهار امیدواری کرد همه ملت ایران در سال جدید در پناه اهل بیت(ع) بوده و سال جدید سال موفقیت، نشاط و پیروزی برای همه ملت و مسلمانان باشد.
روحانی همچنین از آرامگاه محمد بن زید بن زین العابدین(ع)، مقبره صحابه حضرت رسول اکرم(ص)، آرامگاه حاج یوسف همدانی از شاگردان امام هفتم و آرامگاه سلطان سنجر آخرین پادشاه سلجوقی در شهر تاریخی مرو نیز بازدید و در قدمگاه امام هشتم زیارت نامه امام رضا(ع) را قرائت کرد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵