کد مطلب : 16341
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و گرجستان دیدار و گفتگو کردند
سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و گرجستان دیدار و گفتگو کردند
دكتر محمد جواد ظريف وزير امور خارجه كشورمان صبح امروز با "ميخائيل جانليدزه" وزير امورخارجه گرجستان دیدار و گفتگو كرد.
 
در این دیدار  وزير امور خارجه گرجستان ضمن ابراز خرسندی از سفر  دكتر ظريف و هيات همراه به گرجستان اظهار داشت: روابط بسیار خوبی با جمهوری اسلامی ایران داریم و آماده ایم در زمينه ها و سطوح مختلف همکاری های خود را گسترش دهیم.
 
جانلیدزه بر همكاری بين شركت های ايرانی و گرجستانی تاكيد كرد و گفت: زمينه های زيادی برای  سرمايه گذاری شركت های ايراني در گرجستان وجود دارد. در حوزه گردشگردی هم  تعداد گردشگران ايرانی از گرجستان افزايش خوبي داشته است. در زمينه تكنولوژی، كشاورزی و صادرات محصولات كشاورزی شركت های گرجستان علاقمند به همكاری با طرف های ايرانی هستند.
 
جانليدزه يکی ديگر از زمينه های همكاری را تعاملات دانشگاهی و تبادل استاد و دانشجو عنوان كرد. وي همچنين بر تنظيم ترتيباتی با كشورهای همسايه آذربايجان و ارمنستان برای عملياتی كردن كريدور ترانزيتی خليج فارس و دريای سياه و با حضور كشورهای چين و هند تاكيد كرد.
 
دكتر محمد جواد ظريف وزير امورخارجه كشورمان نیز این دیدار ضمن تشكر از مهمانوازی طرف گرجستانی گفت: افزايش ديدار ايرانی ها از گرجستان نشانه ای از افزايش مناسبات دو كشور است. دكتر ظريف ضمن تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران بر گسترش و تعمیق همکاری ها با گرجستان، همكاری دو کشور در زمينه های قضايی، دانشگاهی، ترانزيتی و بويژه كريدور خليج فارس- درياي سياه ، ايجاد شهرك های صنعتی و انرژی بويژه همكاری گازی، بانکی و سرمایه گذاری مشترک بين دو كشور را از محورهای اصلی آن برشمرد
 
Share/Save/Bookmark