کد مطلب : 19401
چند ایرانی به جرم قاچاق مواد مخدر در گرجستان بازداشت شدند
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۰
مسئول اداره کل مبارزه با جرایم سازمان یافته گرجستان، از بازداشت چند تبعه ایرانی به اتهام قاچاق و فروش مواد مخدر در این کشور خبر داد
باکو  ـ ایرنا، به گزارش پایگاه خبری ' نیوز جورجیا ' ، ماموکا چلیدزه امروز ( پنجشنبه) در یک نشست خبری گفت : پلیس گرجستان اخیرا یک شهروند ایرانی که 800 گرم ماده مخدر هروئین در 282 بسته همراه داشت را در شهرستان مارنئولی بازداشت کرد .
وی افزود: همچنین در قالب عملیات مبارزه با قاچاق مواد مخدر ، یک تبعه دیگر ایران نیز در یکی از هتل های شهر تفلیس بازداشت و از وی یک کیلوگرم تریاک کشف و مصادره شد .
چلیدزه اظهار داشت : این شهروند ایرانی ممکن است به هشت تا 20 سال زندان محکوم شود .
این مقام گرجی گفت : دو شهروند ایرانی دیگر نیز در گذرگاه مرزی ' قیرمیزی کئرپو' واقع در مرز مشترک گرجستان و جمهوری آذربایجان بازداشت شدند و از آنها 900 گرم هروئین در 193 بسته کشف و مصادره شده است .
چلیدزه خاطرنشان کرد : بر اساس قانون کیفری گرجستان این دو شهروند ایرانی نیز ممکن است به هشت تا 20 سال زندان و یا حبس ابد محکوم شود .
وی افزود: پلیس گرجستان از اوایل سال جاری میلادی تا به حال 72 نفر را به اتهام فروش مواد مخدر بازداشت کرده و در این مدت 13 کیلوگرم هروئین ، هفت هزار قرص مخذر، 1.3 کیلوگرم کوکائین و 3.5 کیلوگرم روانگردان کشف و مصادره کرده است .
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵