کد مطلب : 22533
اردوغان: مشکل ما در سوریه نه با روسیه است و نه با ایران
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸
اردوغان: مشکل ما در سوریه نه با روسیه است و نه با ایران
رئیس جمهور ترکیه گفت: دیگر زمان فداکاری‌های یک جانبه به پایان رسیده است. بار سنگین میلیون‌ها پناهجو را به تنهایی بر دوش نخواهیم گرفت.
 
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در خصوص عملیات این کشور علیه ارتش سوریه در منطقه ادلب اظهار داشت: مشکل ما در سوریه نه با روسیه است و نه با ایران. به زودی قدرت خود را به آنهایی که حساسیت ما برای جلوگیری از ریخته شدن خون را به عنوان ضعف ما تلقی می‌کردند، نشان می‌دهیم.
وی با اشاره به عملیات ارتش سوریه و اولتیماتومی که برای عقب نشینی به آنها داده بود، اظهار داشت: اگر از مرزهای مشخص شده توسط ترکیه خارج نشوند٬ بعد از مدتی نابود خواهند شد.
رئیس جمهور ترکیه همچنین درباره باز کردن مرزهای این کشور برای خروج آوارگان به سمت اروپا نیز گفت: دیگر زمان فداکاری‌های یک جانبه به پایان رسیده است. بار سنگین میلیون‌ها پناهجو را به تنهایی بر دوش نخواهیم گرفت.
اردوغان به عملیات ارتش ترکیه در خاک سوریه علیه نیروهای سوری نیز اشاره کرده و گفت: خسارات و آسیب هایی که تاکنون به عناصر و تسلیحات دولت اسد وارده کرده‌ایم، تنها یک سرآغاز است.
وی ادامه داد: متاسفیم که روند در سوریه به این مرحله رسیده است. مسببین آن نیز کسانی هستند که با تکیه بر قدرت دیگران ما را به چالش می‌کشند.
ارتش سوریه از 2 ماه پیش عملیاتی را برای آزاد سازی ادلب از اشغال تروریستهای داخلی و بین المللی آغاز کرده که با موفقیتهایی نیز همراه بوده است، مقامات ترکیه به بهانه ایجاد موج جدید آوارگان و در واقع به دلیل نگرانی از کاهش نقش این کشور در آینده سوریه و بر باد رفتن هزینه های سنگینشان دست به عملیات در خاک سوریه برای محافظت از این تروریستها زده است. 
 
 
Share/Save/Bookmark