کد مطلب : 23172
معاون پامپئو به روسیه خواهد رفت
شنبه ۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۶
معاون پامپئو به روسیه خواهد رفت
معاون وزیر خارجه آمریکا برای بحث و بررسی اوضاع بلاروس به زودی به مسکو سفر خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، «استفان بیگون» معاون وزیر خارجه آمریکا به زودی به مسکو سفر خواهد کرد.
منابع آگاه به رویترز گفتند که معاون پامپئو در سفرش به مسکو قرار است اوضاع بلاروس را که همچنان شاهد برگزاری اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری است، مورد بحث و بررسی قرار دهد.
یکی از منابع مطلع گفت: به اعتقاد من دولت امریکا تلاش می کند تا روسیه را متقاعد کند در امور بلاروس دخالت نکند و یا از نفوذش برای تشویق رئیس جمهور کنونی بلاروس به سرکوب شدید معترضان استفاده نکند.
بر اساس این گزارش، معاون وزیر خارجه آمریکا قرار است به لیتوانی که نتایج انتخابات ریاست جمهوری بلاروس را به رسمیت نشناخته، نیز سفر کند.
«الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس که دوره ششم ریاست خود را به تازگی آغاز کرده است توسط مخالفان دولت به تقلب در آرا متهم شده است.
تظاهرکنندگان خواستار برکناری لوکاشنکو و همچنین برقراری عدالت برای قربانیان خشونت پلیس بودند که در روزهای پس از رای‌گیری در هفته گذشته رخ داد.
«اسوتلانا تیخانوفسکایا» رقیب اصلی لوکاشنکو در این انتخابات که به لیتوانی گریخته، در پیامی ویدئویی ضمن درخواست دوباره برای بازشماری آرا، از همه شهرداران شهرهای بلاروس خواست مقدمات برگزاری اعتراضات مسالمت‌آمیز در روزهای آتی را فراهم کنند.
در جریان این اعتراضات تاکنون بیش از 6 هزار معترض دستگیر و صد‌ها نفر زخمی شده‌اند. مقامات بلاروس نیز کشته شدن دو نفر در جریان این اعتراضات را تأیید کرده‌اند
 
Share/Save/Bookmark