کد مطلب : 18718
وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان: خط آهن باکو – تفلیس –قارص ارتباط آسیا و اروپا را تسهیل می کند
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷
وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان: خط آهن باکو – تفلیس –قارص ارتباط آسیا و اروپا را تسهیل می کند
به گزارش  ایرنا وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان گفت: با آغاز جابجایی مسافران از طریق خط ریلی باکو -تفلیس - قارص، سفرهای تفریحی به منطقه افزایش می یابد و ارتباط میان اروپا و آسیا تسهیل می شود .
 
به گزارش شرکت راه آهن جمهوری آذربایجان ، شاهین مصطفی اف روز دوشنبه در اجلاس شورای هماهنگی طرح خط آهن باکو – تفلیس – قارص ،با حضور مسوولان اقتصادی جمهوری آذربایجان و گرجستان در تفلیس ، افزود: این خط ریلی برای همه کشورهای منطقه از اهمیت خاصی برخوردار است .
رئیس شورای هماهنگی حمل و نقل ترانزیتی جمهوری آذربایجان گفت: خط ریلی باکو – تفلیس – قارص و سایر طرح های اقتصادی که بطور مشترک از سوی این کشور و گرجستان اجرا شده است ،به بهبود رفاه مردم جمهوری آذربایجان و گرجستان کمک می کند .
مصطفی اف، هدف عمده سفر به گرجستان را بررسی امکانات افزایش حجم حمل و نقل محموله ها از طریق خط ریلی باکو – تفلیس – قارص و استفاده ثمر بخش از ظرفیت های این سازه حمل و نقل اعلام کرد .
وی افزود: دراین اجلاس ، امور مربوط به ساخت و ساز و بازسازی خط ریلی باکو – تفلیس – قارص در بخش مارابدا گرجستان تا مرزی ترکیه ، بودجه مورد نیاز خط ریلی مارابدا – کارتساخی در سال 2018، احداث زیر ساخت های جدید در بخش خط آهن آخالکالاکی – کارتساخی در خاک گرجستان بررسی شد .
معاون اول نخست وزیر و وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان نیز در این اجلاس، یه نقش مهم خطوط ریلی از جمله باکو – تفلیس – قارص در روابط اقتصادی این کشور و جمهوری آذربایجان تاکید کرد.
دمیتری کومسیشویلی، اشاره به روابط سیاسی و فرهنگی دو کشور ، دیدار اخیر با الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان و توجه خاص وی به طرح ریلی باکو – تفلیس – قارص را خاطرنشان کرد .
در اجلاس شورای هماهنگی طرح خط آهن باکو – تفلیس – قارص همچنین مسئولان راه آهن و صندوق دولتی نفت جمهوری آذربایجان حضور داشتند .
 
 
Share/Save/Bookmark