کد مطلب : 18646
رییس مرکز دولتی سینمای جمهوری آذربایجان : همکاری با سینماگران ایرانی یک طرح موفقیت آمیز برای هنرمندان آذربایجان است
يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲
رییس مرکز دولتی سینمای جمهوری آذربایجان : همکاری با سینماگران ایرانی یک طرح موفقیت آمیز برای هنرمندان آذربایجان است
رییس مرکز دولتی سینمای جمهوری آذربایجان گفت : همکاری با سینماگران جمهوری اسلامی ایران یک طرح بسیار موفقیت امیز برای کشور ما به شمار می رود .
 
«مشفق حاتم اف » روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به جایگاه خاص و دستاوردهای سینمای ایران در سطح جهانی افزود: ما علاقمند به گسترش بیشتر همکاری با سینماگران و متخصصان سینمای ایران هستیم .
وی افزود: در چند سال اخیر همکاری های موفقیت آمیز با سینماگران ایرانی داشتیم و بر اثر این همکاری سینماگران آذربایجانی دستاوردهای هم در سطح بین المللی داشتند .
حاتم اف گفت:در حال حاضر همکاری میان سینماگران ایران و جمهوری آذربایجان ادامه دارد و بازیگران ایرانی و آذربایجانی بطور متقابل در فیلم های دو کشور مشارکت دارند .
وی افزود : سطح همکاری را رضایت بخش می دانیم و با توجه به مشترکات فرهنگی، تاریخی و معنوی مردم دو کشور علاقمند به ساخت فیلم های مشترک در حوزه های مختلف هستیم .
این سینماگر آذربایجانی گفت : سینماگران کشور ما در حال حاضر با همکاران خود از سایر کشورها نیز همکاری دارند ولی همکاری با سینماگران ایرانی از نظر مادی و معنوی بسیار مناسب است و می تواند اثر گذار باشد .
رییس مرکز دولتی سینمای جعفر جبارلی جمهوری آذربایجان، همچنین از حمایت های مسئولان سینمای جمهوری اسلامی ایران از همکار ان آذربایجانی در سطح بین المللی ابراز قدردانی کرد .
حاتم اف خاطر نشان کرد : در دوره های قبلی از مساعدت های فنی ایران در ساخت فیلم های مختلف بهرمند می شدیم ولی در حال حاضر با کمک دولت مرکز سینمای جعفر جبارلی با تجهیزات فنی مدرن مجهز است و همچنین برخی از کارشناسان فنی سینمای کشورمان در خارج از کشور آموزش دیدند و با این حال باز هم با متخصصان ایرانی در برخی حوزه های فنی همکاری های خود را ادامه می دهیم .
وی همچنین با اشاره به آغاز روزهای فیلم ایران در باکو آن را جشن بزرگ برای سینماگران و علاقمندان سینمای این کشور عنوان کرد .
باکو پایتخت جمهوری آذربایجان 23 الی 27 فوریه جاری - چهارم تا هفتم اسفند - میزبان روزهای فیلم جمهوری اسلامی ایران است ،مراسم افتتاح این روزهابا حضور ابوذر ابراهیمی ترکمان رییس فرهنگ و ارتباطات اسلامی روز جمعه برگزار شد
 
 
Share/Save/Bookmark