کد مطلب : 19636
فاضلاب شهرهای ساحلی جمهوری آذربایجان خزر را تهدید می کند
جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۶
یک مقام وزارت محیط زیست و ذخایر طبیعی جمهوری آذربایجان گفت: فاضلاب اغلب مناطق ساحلی جمهوری آذربایجان بدون تصفیه به دریای خزر ریخته می شود
فاضلاب شهرهای ساحلی جمهوری آذربایجان خزر را تهدید می کند
به گزارش روز جمعه خبرگزاری 'آپا'، «راسم ستارزاده» مدیر دفتر راهبردی وزارت محیط زیست و ذخایر طبیعی جمهوری آذربایجان، افزود: در جریان بازرسی های انجام گرفته از سوی این وزارتخانه در مناطق ساحلی جمهوری آذربایجان، 224 منبع فاضلاب که به دریا ریخته می شود، شناسایی شد.
وی افزود: روزانه 1850 هزار متر مکعب فاصلاب به دریای خزر ریخته می شود و با توجه به اینکه در اغلب شهرستان های ساحلی تجهیزات تصفیه کننده، وجود ندارد، فاضلاب ها وارد دریای خزر می شود که تاثیر منفی بر شرایط محیط زیست این دریا و مناطق ساحلی دارد.
این مقام دولتی جمهوری آذربایجان، اظهار داشت: فاضلاب شهرهای واقع در سواحل دریای خزر مانند باکو و سومقایت در جمهوری آذربایجان، محاچ قلعه و آستاراخان در روسیه، ترکمنباشی در ترکمنستان، رشت و انزلی در ایران به دریای خزر ریخته می شود.
ستارزاده افزود: 60 درصد از مجموع فاضلاب ها از طریق رودخانه «ولگا» به دریای خزر ریخته می شود و رودخانه های « اورال» و «کر» نیز در آلودگی این دریا نقش دارند.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵