کد مطلب : 19339
تاکید سفیر روسیه در لبنان بر مقابله جدی با گسترش افراط‌گرایی
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۸
تاکید سفیر روسیه در لبنان بر مقابله جدی با گسترش افراط‌گرایی
سفیر روسیه در لبنان با تاکید بر لزوم مقابله جدی با تلاش‌ها برای گسترش تروریسم و افراط‌گرایی گفت، مسکو برای بازگشت آوارگان سوری به کشورشان، عادی‌سازی شرایط و سازش سیاسی در سوریه تلاش‌ می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشرة، الکساندر زاسیپکین، سفیر روسیه در لبنان در مراسم افتتاح مرکز فرهنگی روسیه در شهرک راشیا الوادی تاکید کرد: باید در برابر تلاش‌هایی که با هدف ایجاد آشوب و توطئه، برهم زدن اوضاع و گسترش تروریسم و افراط گرایی در راستای اعمال خواست طرف‌های بیگانه بر مردم انجام‌ می‌شوند، با جدیت بایستیم.
سفیر روسیه در لبنان با اشاره به تلاش‌های مسکو در تمامی ابعاد جهت دستیابی به راه‌حل‌هایی برای درگیری‌ها در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، بازگشت آوارگان سوری به کشورشان، مبارزه با تروریسم و عادی‌سازی شرایط، دستیابی به سازش سیاسی در سوریه به عنوان یک کشور یکپارچه و دارای حاکمیت ملی وعقب‌نشینی گروه‌های غیر قانونی موجود در این کشور گفت: ما تلاش می‌کنیم همکاری‌های خود با لبنان را در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و آموزشی تقویت کنیم.
وی ادامه داد: در شرایط حاضر که مبارزات مردمی در جهان برای دستیابی به حقوق برابر، اجرای قانون و شروط بین‌المللی و ایجاد جهانی عادلانه‌تر بدون گرایشات طایفه‌ای یا گروهی و متکی بر اصل تعادل و کثرت‌گرایی و نه مبادی تک‌قطبی در حال توسعه هستند، لازم است که ما با توجه به نیازهای این عصر، در تمامی زمینه‌ها رو به جلو حرکت کنیم.
زاسیپکین با اشاره به انتخاب دوباره ولادیمیر پوتین به عنوان رئیس جمهور روسیه گفت: ما در مرحله آتی به ارتقای سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی کشورمان امیدواریم، این تضمینی برای مسیر پیشرفت ماست و ما برای افزایش سطح تکنولوژی و توانمندی‌های اقتصادی و نظامی‌مان مصمم هستیم.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵