کد مطلب : 22849
راه اندازی پلتفرم جهانی همکاری در زمینه مقابله با کرونا از سوی شهرداری آنکارا
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۲
راه اندازی پلتفرم جهانی همکاری در زمینه مقابله با کرونا از سوی شهرداری آنکارا
شهرداری آنکارا برای همکاری جهانی در زمینه مبارزه با شیوع کرونا و انتقال تجربیات و انتشار آخرین یافته‌های علمی در این زمینه اقدام به راه اندازی پلتفرمی بین‌المللی به ۱۰۲ زبان کرد.
 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شهرداری آنکارا در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا اقدام به ایجاد پلتفرمی بین المللی برای اشتراک یافته های علمی و تجربیات پزشکی در جهت استفاده دیگر شهرداری های کشورهای دنیا کرد.
شهرداری آنکارا تحت عنوان"مسئله جهانی، راه حل بومی" اقدام به راه اندازی این پلتفرم کرده است. 
شهرهایی که این پلتفرم در آنها جایگیری می شود عبارتند از: آتن، بغداد، بانکوک، بانژول، بیشکک، بروکسل، بوداپست، بوینس آیرس، بوکرش، دوحه، گوانگجو، اسلام آباد، کانبرا، کارکیف، کیف، لندن، لوبیانا، ماپوتو، مسکو، نورسلطان، پاریس، پکن، پریشتین، ریگا، سارایوو، سژونگ، سئول، شنزن، سنگاپور، تهران، تایپه، تالین، تفلیس، تیران، توکیو، تونس، اولان باتور، واشنگتن، وین و زاگرب.
در این پلتفرم همه تجربیات پزشکی درباره مقابله با کرونا به اشتراک گذاشته خواهد شد و اخبار و مقالات منتشر شده در سطح دنیا به طور روزانه به 102 زبان دنیا ترجمه شده و در این پلتفرم بارگذاری می شود که در سایت www.capitalsinitiative.org قابل مشاهده است.
همچنین یافته های علمی سازمان بهداشت جهانی نیز در این سایت شروع به انتشار کرده است.
 هدف شهرداری آنکارا که مرکز راه اندازی این پلتفرم است، کمک به شهرهای ذکر شده برای مقابله با کرونا و ایجاد همبستگی جهانی در این خصوص است.
در این پلتفرم یک اکیپ 30 نفره مشغول به کار شده است که روزانه 5 مقاله علمی را نیز منتشر می کند.
در این سایت وضعیت شیوع کرونا در کشورهای مختلف نیز به طور روزانه مورد بررسی قرار می گیرد.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵